„Když jsme dorazili na místo, silnice byla ještě jeden led. Hrozně to tam klouzalo," řekl Chomutovskému deníku Martin Polacsek Apolen, velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Kadaně, která při nehodě zasahovala. I přes hrozivě vyhlížející havárii naštěstí k žádnému zranění osob nedošlo. Příčinou nehody bylo pravděpodobně nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky. Silnici proto museli přijet ošetřit silničáři. „Řidiči se na místě podrobili dechové zkoušce, ale alkohol u žádného z nich policisté nezjistili," řekla policejní mluvčí Marie Pivková.

Po ukončení vyšetřování policií hasiči začali s odstraňováním havarovaných vozidel a úklidem silnice. „Při nakládání vozidel odtahovou službou začaly vytékat z aut tekutiny, museli jsme použít sorbet a skvrny odstranit," popsal Apolen.

Vzhledem k namrzlému povrchu komunikací došlo v Chomutově k řadě dalších drobných nehod. Například v Mostecké ulici se dopoledne střetla dvě osobní vozidla a stejně tak krátce před polednem se srazila dvě auta ve Spořické ulici. Naštěstí se i tyto dvě nehody obešly bez zranění. Podle meteorologů bude mrznout ještě zítra a od středy by se mělo oteplovat. Přes den by teploty měly stoupnout několik stupňů nad nulu.