„Rutinní přepravní kontrola nečekaně vyústila v nenadálé napadení. Incident se odehrál v Brně, v polovině letošního března při dopolední jízdě tramvají číslo 3 k zastávce Jugoslávská,“ informoval ve čtvrtek policejní mluvčí David Chaloupka.

Revizorka dopravního podniku tehdy kontrolovala dva mladé lidi, muže a ženu. Kontrola se dohrávala u druhých dveří tak, že revizorka mluvila s kontrolovanými a stála zády ke dveřím.

Poničené kaštany v městském parku v Kyjově.
OBRAZEM: Ulomené kmínky i větve. Vandal se v Kyjově vyřádil na nových kaštanech

„V ten okamžik přijela tramvaj do zastávky, kde cestující začali vystupovat a nastupovat. Vzniklé nepřehledné situace využil kontrolovaný pár k tomu, že revizorku napadl a vytlačil ven z vozu,“ přiblížil mluvčí policie.

Zlomenina v obličeji

Mladý pár začal utíkat. „Revizorka, která při napadení dostala ránu pěstí do obličeje, byla z dalšího pronásledování vyřazena. Jak tvrdý úder to byl, se ukázalo při ošetření v nemocnici. Kontrolorka utrpěla zlomeninu v obličeji,“ upozornil Chaloupka.

Policisté nyní mají k dispozici záběry z vozu, které zachycují muže i ženu při kontrole. „Pokud je tedy poznáváte, volejte linku 158,“ vyzval policejní mluvčí.