„Pachatel tam 9. listopadu krátce po 14. hodině nejprve v ulici Husova poškodil plot a následně vniknul na pozemek rodinného domu. Poté se dostat až na vyvýšený balkon, kde ho vyrušila majitelka. Ta se jej zeptala, co tam dělá. A on na to zareagoval slovy, že ona tam nemá, co dělat, že je jde vykrást. Žena mu pak řekla, že, že zavolá policii, a tak z místa utekl,“ sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

Muž byl ve věku 20 až 30 let, 170 až 175 cm vysoké štíhlé postavy. „Měl propadlé tváře a menší zapadlé oči. Na sobě měl tmavošedou mikinu s kapucí, černé montérkové kalhoty s oranžovým prošitím a pracovní boty tzv. farmářky. Na hlavě měl kšiltovku béžové barvy. Mluvil česky bez přízvuku a bylo vidět, že mu chybí několik horních zubů,“ poukázala mluvčí.

Policisté nyní žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po podezřelém muži na identikitu. V případě jakýchkoliv poznatků k osobě volejte na linku 158 nebo se obraťte na policejní služebnu. „Muži hrozí za porušování domovní svobody až dva roky vězení,“ dodala.