Pět lidí utrpělo středně těžká zranění, další lehká. „V autobuse cestovalo 15 osob," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. V osobním autě bylo pět lidí.

Jednalo se o linkový autobus Pardubice - Chrudim. Kvůli velkému počtu účastníků nehody na místo vyjel i evakuační autobus hasičů. Byl povolán i vrtulník, který nakonec zasahovat nemusel.

Hasiči také dostali informace o požáru vozu. "Při ohlášení události na operační a informační středisko hasičů bylo uvedeno, že došlo k požáru vozu. To se ale po příjezdu hasičů na místo nepotvrdilo," uvedli hasiči na twitteru.

"Máme tam leteckou záchrannou službu, tři dopravní zdravotní služby, tři posádky RZP a dva lékaře,“ dodal k nehodě mluvčí záchranky Aleš Malý.

K nehodě došlo před sedmou hodinou večerní v křižovatce silnic II/324 a III/34030 u pardubických Dražkovic. Autobus po střetu s vozem vyjel ze silnice a skončil v poli. Řidič osobního vozu pravděpodobně nedal přednost autobusu. Silnice byla uzavřena, řidiči tak museli objízdnou trasou.