„Poškozený muž si podal na internetových stránkách inzerát k vykonání zednických prací do novostavby rodinného domu. Obratem na tento reagoval muž, který se představil jako pan Novák s tím, že zednické práce provede. Následně se s majitelem rodinného domu domluvil na osobní schůzce a poté vyčíslení cenové nabídky. Zde už se na místo dostavili jeho údajní tři zaměstnanci. Po prohlídce novostavby došlo k vyčíslení ceny za provedení zednických prací.

Muži požadovali zálohu na materiál ve výši 40 tisíc korun,“ popisuje policejní mluvčí Eva Michalíková. Muž pak „zedníkům“ vyplatil zálohu, ti měli další den materiál přivést. K tomu ale dodnes nedošlo.

„Policisté v souvislosti s prověřováním přečinu podvod žádají veřejnost o pomoc. Žádáme osoby, které by mohly k totožnosti uvedeného muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátily na obvodní oddělení Policie ČR Orlová, a to na telefonní číslo 974 744 701, nebo na linku 158, případně aby se dostavily osobně na nejbližší policejní služebnu,“ dodává mluvčí policie.