Na místo vyjeli hasiči, záchranná služba, policisté a plynová služba. 

Uživatel bytu, nájemník společnosti Residomo, je podezřelý, že v bytě úmyslně pustil plyn a následně inicioval výbuch. On sám byl zraněn lehce, stejně jako další dva lidé z domu.

Exploze vyrazila okna i dveře. Poškozeno bylo vnitří zařízení a zeď mezi pokoji.

"K události vyjeli hasiči ze stanic HZS MSK v Karviné a Orlové, spolu s nimi pak dobrovolná jednotku z karvinské části Hranice. Hasiči po ukončení hasebních prací odklidili poškozené konstrukce, vyšetřovatel stanovil výši požárem způsobené škody na 100 tisíc korun," sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák. 

Místo bylo ohraničeno policejní páskou, vjezd do přilehlých ulic a přístup k domu hlídali policisté. 

Šestapadesátiletý muž utrpěl při výbuchu zranění lehčího charakteru na hlavě a hrudníku. Záchranáři ho po ošetření transportovali do karvinské nemocnice. Muž je mimo ohrožení života. Při ošetřování byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Po ošetření bude převezen na záchytku a pak policejní služebnu k výslechu. 

"V bytě se nacházely ještě další dvě osoby, ty vyvázly bez zranění, byly ale otřesené nenadálou událostí,“ popsal mluvčí Zdravotní záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Dům po 16. hodině prohlédl statik. "Několik nájemníků bylo z domu evakuováno. Pokud se nebudou moci vrátit domů, postará se o ně společnost Residomo," uvedl mluvčí města Karviné Lukáš Hudeček.

Příčiny výbuchu a další podrobnosti nyní na místě šetří policie a další složky Integrovaného záchranného systému. „Bližší okolnosti tak nyní ještě nejsou známy, šetření nadále trvá. Mohu jen potvrdit, že na místě výbuchu byly tři osoby, celkem bylo v domě evakuováno dvanáct osob,“ řekl Deníku mluvčí Policie ČR Petr Směták.