Podle kriminalistů Holub, Šíma a Máchová neoprávněně Gáboríkovi předávali informace, například z kauz Nemocnice Na Homolce nebo pražského dopravního podniku. Gáborík je pak údajně poskytoval dál.

Bradáčová uvedla, že policie navrhla obžalobu na konci ledna. Obvinění jsou podle ní stíhaní kvůli zneužití pravomoci úřední osoby, korupci, neoprávněnému přístupu k počítačovému systému, porušení tajemství listin a podílnictví.

Holub, Gáborík a Šíma byli v případu obviněni v květnu 2016, Máchovou začali policisté stíhat o pět měsíců později. Zmrhal, který je obviněn z podílnictví, byl obviněn na konci roku 2018.

Reorganizace policie 

Máchové byly v květnu 2016 v souvislosti s prošetřováním kauzy Beretta odebrány všechny trestní případy a městské státní zastupitelství ji přeřadilo na netrestní úsek. Poté, co byla obviněna, ji tehdejší ministr spravedlnosti Robert Pelikán dočasně zprostil funkce.

Případ řešila protidrogová centrála, pod kterou přešel na základě rozhodnutí Bradáčové po reorganizaci policie. Předtím se jí totiž zabýval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který byl při policejní reformě v srpnu 2016 sloučen s protikorupční policií. Kvůli sloučení odešel od policie ředitel protimafiánského útvaru Robert Šlachta.