Původní upozornění hovořilo o muži, který skáče před projíždějící auta. V době příjezdu hlídky už však dotyčný neskákal. Ležel na chodníku v bezvědomí. Přičemž kolemjdoucí potvrzovali, že to je právě onen muž, jehož chování předtím představovalo hrozbu pro silniční provoz.

Do nemocnice následně neputoval kvůli tomu, že by ho srazilo auto. Nakonec se od něj strážníci dozvěděli, že si problémy přivodil sám – když si dopřál kokain, který si do Prahy přivezl z domova a vydatně ho zapíjel tvrdým alkoholem.

Tohle vysvětlení ale podal až v nemocnici, kam ho převezli přivolaní záchranáři. Předtím, když se ležícího muže podařilo asi po pěti minutách přivést k vědomí, začal si počínat agresivně a hlídku napadal.

I když ho strážníci zklidnili silou, choval se agresivně ještě ve chvíli, kdy ho ošetřovali přivolaní záchranáři. Dokonce projevoval snahu pokousat nejen zdravotníky, ale každého, kdo se ocitl na dosah; také kolem sebe plival.

Na to, že se ho snažili umravnit nejen strážníci, ale také přivolaní policisté, nereagoval – a obě hlídky tak proti němu opakovaně zasahovaly. Asistovaly pak i záchranářům při jeho transportu do nemocnice. Tam pak pacient vysvětlil, jaké pozadí jeho výstupy mají.