Škrna jezdí s tramvají už 24 let. Koncem července 2019, když jel po Karlovarské ulici směrem z centra, ale udělal chybu. „Ač byl informován o tom, že tam probíhá údržba odvodňovacích drážek v kolejišti, řádně nesledoval situaci v provozu, v důsledku čehož nepřizpůsobil rychlost jízdy tomu, že uprostřed tramvajového tělesa byl odstaven služební vůz PMDP VW Transporter se zapnutým oranžovým výstražným světelným znamením,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Jiří Růžička. Dodal, že tramvaják narazil do dveří vozu a následně do pracovníka PMDP, který byl přitlačen na levou boční část vozidla, rolován na jeho konec a poté odhozen za stojící vozidlo, čímž mu způsobil těžké zranění.

Najednou se setmělo

„Auto jsme při opravě zaparkovali mezi koleje, jinam to nešlo. Po obou stranách bylo tak 10 až 15 cm místa, aby tramvaje projely. Několik jich nás poté minulo. Jely krokem, některé skoro zastavily,“ líčil soudu Vojtěch V. Dodal, že si pak šel do auta pro pití, přičemž nechal pootevřené dveře.

Ilustrační foto.
Policie dopadla muže, který ukradl téměř 200 tisíc korun a lihoviny

„Viděl jsem, že se blíží tramvaj, ale byla ještě poměrně daleko, tak jsem si myslel, že stihnu vrátit do auta lahev a hlavně zavřít dveře, když o nás ten řidič ví. Ale najednou jako by se setmělo, ozvala se rána a házelo mě to mezi tramvají a autem, kterému jsem promáčkl bok. Pak mě to odhodilo za vůz,“ uvedl mladík, který utrpěl zlomeninu stehenní kosti a další zranění. V pracovní neschopnosti byl až do letošního března. Absolvoval dvě operace, třetí ho čeká.

Řidič tramvaje: Vinu neseme oba

Škrna soudu řekl, že před místem opravy zpomalil z padesátky zhruba na třicítku. Byl přesvědčen, že pracovníci jsou jen na vedlejší koleji, na své nikoho neviděl. Pak se zahleděl na tachograf a když po několika vteřinách zvedl oči, zahlédl před sebou pohyb dveří od auta a přišel náraz.

Děti si budou hrát se záchranářskými autíčky. Záchranářský automobil, tedy žlutý sanitní vůz, stojí poblíž transfuzní stanice v Adelově ulici.
Děti si budou hrát se záchranářskými autíčky. Víme, kde je najdou

„Začal jsem brzdit, ale tak, aby zase nepopadali cestující. Pak jsem šel zjistit, jak je na tom poškozený. Hned jsem se mu omlouval,“ řekl Škrna a dodal, že je přesvědčen, že na nehodě nesou vinu oba. „O tramvaji věděl a přesto tam vstoupil,“ uvedl a doplnil: „Mojí spoluvinou je, že jsem mohl jet pomaleji a víc koukat dopředu. Dodnes mě to mrzí.“

Líčení bylo odročeno na září, kdy by již mohl padnout rozsudek.