Poté, co zloději, kterých muselo být na místě více, bez svolení vnikli do areálu rybářů u rybníka Radecký v Dolních Marklovicích, zmizeli ze zabezpečených kádí vánoční kapři, amuři, štiky a sumec. „Měli jsem tam kapry na Vánoce pro naše sponzory a partnery, a také jsme potřebovali udělat nějaké opravy a tak jsme ryby přeložili do mobilních sádek,“ vysvětluje Martinek.

Posledními dvěma počiny vandalů v Třebíči jsou výbuch v kontejneru a zlomený strom.

Uříznutá ovečka nebo výbuch v kontejneru. Na Vysočině začali řádit vandalové

Na otázku, zda krádež mohla být náhoda, tvrdí, že nikoli. „Tohle nemohl ukrást žádný náhodný zloděj, ale někdo, kdo se vyzná. Na místo museli zloději dojet autem, byly tam stopy po tom, jak tahali a nakládali ty sádky,“ popisuje a dodává, že zloději beztak lup dobře zpeněží. Škodu rybáři odhadli na 30 tisíc korun.

Podobné věci se stávají

Podezření, kdo by za vším mohl být? „Netušíme, těžko říct,“ dodává šéf karvinských rybářů, který ale nevěší hlavu. Takové věci prý stávají. „Bohužel. Něco podobného se nám stalo před dvěma lety,“ říká Martinek.

Chovný rybník v Petrovicích Radecký vylovili rybáři letos v říjnu. Mají tam nasazeného hlavně generačního candáta. Při výlovu je ale zajímal tříletý kapr, kterého vylovili přibližně tunu.

Ilustrační foto.

Chovateli někdo brutálně zabil kozy. Neznámý pachatel zvířata rozřezal

MO Českého rybářského svazu Karviná obhospodařuje 220 hektarů sportovních revírů – kromě jiné rybníky Větrov, rybník v bývalém parku Zdeňka Nejedlého v části Doly. „Zarybňujeme také Darkovské moře, Loucké rybníky, doubravský Kozinec, ale i řeku Olši. Revír máme velký,“ dodává Roman Martinek.