Tuto ženu chtěl muž žalovat kvůli tomu, že nahlížela do zdravotní dokumentace jeho a jeho přátel a také mu posílala citlivé rentgenové snímky s hanlivým komentářem vůči pacientům. Expřítel zdravotní sestry se jejím jednáním cítil poškozený, měl kvůli němu mít středně těžkou depresi a další zdravotní potíže a původně si nárokoval na duševní újmě a na ztížení společenského uplatnění přes milion korun. Požadavek přitom směřoval jak vůči ženě, tak vůči jejímu zaměstnavateli.

Ilustrační foto.
Šestileté dítě bránilo matku s nožem v ruce. Agresivního otce bodlo do zad

Nakonec se poškozený muž od jeho expřítelkyně spokojil s omluvou u soudu. „S dotyčnou je to tedy de facto uzavřené. Ještě zvážím další kroky vůči Krajské zdravotní. Poradím se o tom s advokátem,“ řekl Ústeckému deníku poškozený Michal D. po soudním jednání minulou středu 6. března. „Tato věc byla skončena soudním smírem,“ potvrdil následně redakci výsledek jednání mezi oběma stranami také mluvčí Okresního soudu v Ústí nad Labem Ondřej Šafránek.

Podle Ilony Tajchnerové, advokátky dotyčné zaměstnankyně Masarykovy nemocnice, se žena muži už dříve omluvila písemně. „Moje klientka u přípravného jednání znovu mým prostřednictvím zopakovala, že si je plně vědoma, že udělala něco, co dělat neměla,“ konstatovala obhájkyně s tím, že za toto jednání byla žena už také postižena v rámci pracovně-právního vztahu. Žena stále pracuje v Krajské zdravotní, která se již dříve k věci nechtěla vyjadřovat v očekávání právního sporu.