Když oslovil mladý muž autohlídku městské policie s žádostí o pomoc, netušili strážníci jak kuriózní případ je čeká. Mladíkovi někdo z osobního auta odcizil peněženku s doklady a platební kartou. Potud nic zvláštního.

Pikantnost případu dodal fakt, že okradený využíval služeb mobilního bankovnictví, takže byl průběžně formou SMS zpráv informován nejen o tom kolik peněz už z karty zmizelo, ale hlavně, kde přesně se zloděj pohybuje. Stačilo se tedy vydat po platbách.

Nákup v potravinách byl poslední

Bezstarostný nenechavec evidentně vůbec netušil, že je jeho činnost podrobně monitorována, protože ve chvíli, kdy se poškozený obrátil na strážníky, probíhala už pátá platba. Tentokrát u čerpací stanice v ulici U Nákladového nádraží na Žižkově.

Zdroj: MP Praha

Muži zákona na nic nečekali, spojili se s další hlídkou, která byla poblíž a pustili se do pronásledování. Sotva na čerpací stanici získali od obsluhy popis podezřelého, už tu byla další esemeska. Dočasný držitel platební karty nakupoval v potravinách v ulici Jana Želivského.

„Nedaleko od prodejny si pak hlídka všimla muže odpovídajícího popisu. Ten se po spatření auta s majáky dal na útěk. Pomocí donucovacích prostředků včetně pout byl následně zpacifikován,“ sdělila k případu mluvčí policie Irena Seifertová.

„Před převozem 38letého podezřelého na policejní stanici u něj strážníci našli zavírací nůž a na těle připevněné pákové kleště,“ dodala mluvčí.