Krajský soud v Brně prodloužil lobbistovi Romanu Janouškovi o další dva roky přerušení výkonu trestu, a to ze zdravotních důvodů na konci dubna. Proti usnesení podal stížnost státní zástupce, Vrchní soud v Olomouci o ní rozhodl v úterý. "Mohu jen potvrdit, že se to rozhodlo, bylo to ale v neveřejném jednání, takže bližší informace nemohu sdělit," řekl dnes ČTK mluvčí soudu Stanislav Cik.

Rozhodnutí zatím neobdrželi ani žalobci, kteří proti původnímu usnesení podali stížnost. "K nám to ještě nedoputovalo, je to čerstvé. Oficiálně to také nevíme," řekl dnes ČTK Olma.

Ujel od nehody 

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Výkon trestu se mu ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušuje opakovaně, naposledy loni na jaře o rok. Za mřížemi dosud strávil zhruba rok a čtvrt. Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. V době přerušení trestu ho sledování nařízené pražským vrchním soudem zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Server Seznam Zprávy letos zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.