V úterý večer se 62letý muž přišel přihlásit na policejní služebnu v blíže neupřesněné lokalitě Středočeského kraje. Ve středu to potvrdil Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Uvedl, že po řidiči luxusního BMW, který chodce přejel jako druhý v pořadí a jeho tělo smýkal přibližně třicet metrů po komunikaci pod svým vozem, už policie nepátrá. Hledaný šofér se podle jeho slov objevil na policii vzápětí poté, co se informaci o pátrání přineslo televizní zpravodajství.

Detektivové z odboru vyšetřování dopravních nehod pražské policie dotyčného vyslechli, nicméně obsah jeho výpovědi nijak nekomentovali; prozatím ani nepadlo obvinění. „Kriminalisté provedli základní úkony dle trestního řádu – a posléze ho propustili," uvedl Hulan. Obvinění podle jeho slov zatím ani sděleno být nemohlo. „K tomu kriminalisté potřebují znát výsledky zadaných znaleckých posudků, kterými ještě nedisponují," vysvětlil policista.

Pokud by podezřelý nakonec putoval před soud s obžalobou z těžkého ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci, jak byl případ kvalifikován, v případě uznání viny by mohl skončit za mřížemi až na pět let.

Podvod za šest milionů korunNecelých šest milionů korun získal podle středočeských kriminalistů muž, kterého detektivové podezřívají z podvodu. O trestním stíhání, které bylo zahájeno v pátek, informoval ve středu Pavel Truxa ze středočeského policejního ředitelství. „Trestné činnosti se dopouštěl tím, že jako podnikající fyzická osoba a jako jednatel společnosti odebíral od jiné firmy pohonné hmoty a náhradní díly, dále si od ní pronajímal vozidla a nebytové prostory. Nejméně ve 48 případech však faktury neplatil včas nebo je neuhradil vůbec," konstatoval Truxa na adresu obviněného. Připomněl, že v případě odsouzení může být ve hře trest odnětí svobody v trvání od pěti do deseti let.

Řidič ukázal doklady ženy sedící vedle nějNečekaný trik uplatnil 25letý řidič, kterého strážníci z Prahy 12 stavěli kvůli noční jízdě působící velice nekoordinovaným dojmem, kdy šofér mimo jiné při předjíždění zapomínal na blinkry a odbočení zvládal s viditelným vypětím všech sil – a notnou porcí štěstí k tomu. Hlídce muž za volantem předložil doklady spolujezdkyně. Posléze uvedl, že vlastní doklady totožnosti u sebe nemá. Vyšlo pak najevo, že pokud jde o řidičák, ten nejenom že nemá u sebe, ale oprávnění nevlastní vůbec. Navíc se ukázalo, že za volant usedl sice bez papírů, ale zato pod vlivem alkoholu. Nadýchal přes 1,5 promile.
 

Prchající neřidička skončila ve žlabuRychlostí přesahující i 100 km/h se strážníkům z Prahy 12 snažila nočními ulicemi Prahy 4 ujet 26letá řidička stříbrného auta, která hlídku upoutala kličkováním po vozovce a předjížděním bez znamení o změně směru jízdy. Když si ve zpětném zrcátku všimla hlídkového vozu, dupla na plyn a snažila se zmizet. Honička však netrvala dlouho, poznamenala ve středu vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. „Při odbočování žena vozidlo nekočírovala; vjela do silniční vegetace a odvodňovacího žlabu," uvedla Seifertová, podle jejíchž slov se dotyčná navíc snažila popřít, že to byla ona, kdo seděl za volantem. „Se svým spolujezdcem pak uvedla, že z místa nehody chtěli utéci, kdyby jim v tom hlídka strážníků nezabránila," doplnila. Důvody toho počínání byly záhy zřejmé: žena nevlastní řidičský průkaz – a její chování i špatně artikulovaná mluva dávaly tušit, že může být pod vlivem alkoholu. Dechovou zkoušku ale odmítla. Věcí se dále zabývá policie.

Čtěte také: Kdo před měsícem ujel od vážně zraněného?