Podle České Televize poskytl Pelta Kratochvílové zdarma byt v centru Prahy a slevové kupony na zájezdy. „V této trestní věci bylo rozšířeno trestní stíhání, a to proti jedné fyzické osobě a proti jedné právnické osobě pro zločin podplacení,“ řekla pro ČT vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Společně s Miroslavem Peltou je stíhaná i fotbalová asociace. Peltův advokát k tomu řekl, že jeho klient je připravený nové obvinění vyvrátit.

Kauza se protáhne

Kvůli novému obvinění se tak takzvaná sportovní kauza o něco protáhne. Detektivové ji chtěli původně uzavřít už na konci října, kvůli novému obvinění však budou muset Peltu ještě vyslechnout. Státní zástupci pak po Novém roce rozhodnou, zda kauzu pošlou k soudu, nebo stíhání části obviněných zastaví.

Podle Peltova advokáta jde o účelové rozšíření obvinění, které má jen podpořit dřívější podezření. „Zcela nepochybně se pan Pelta k těmto záležitostem vyjádří a vyvrátí ta podezření,“ uvedl k novému obvinění Chudoba. Sám dřívější první muž fotbalové asociace trvá na své nevině. „Jak jsem na začátku říkal, tak i dnes tvrdím jednoznačně, že jsem se ničeho nezákonného nedopustil,“ řekl České televizi.

Policie v takzvané sportovní kauze stíhá kromě Pelty a Kratochvílové také někdejšího ředitele odboru ministerstva školství Zdeňka Břízu,předsedu České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu  a generálního sekretáře ČUS Jana Boháče. Obvinění čelí rovněž organizace FAČR a Česká unie sportu.