Podezřelou je podle informací Olomouckého deníku účetní školy. Peníze měla posílat do zahraničí. Podle všeho uvěřila podvodnému emailu. Chod školy je podle zřizovatele zajištěn.

„Krajští kriminalisté prověřují zpronevěru částky přes 14 milionů korun na jedné ze základních škol v Olomouci,“ informovala v úterý odpoledne policie na svém twitterovém účtu.

„Prozatím nikdo nebyl obviněn,“ sdělila.

Podle informací Olomouckého deníku se jedná o ZŠ Holečkova, kterou měla koncem června upozornit banka na to, že nemá na účtu žádné prostředky, což vedení základní školy šokovalo.Podezřelou ze zpronevěry je podle informací Olomouckého deníku dlouholetá účetní školy. Žena se měla ohlásit na policii s tím, že se stala obětí podvodu.

Stavba nové haly pro tramvaje v Olomouci, 11. července 2022
Nová hala pro tramvaje v Olomouci už dostává obrysy. Takto teď vypadá

Podle všeho naletěla na podvodný email ze zahraničí. Peníze posílala vícekrát během dvou měsíců. Škola měla přijít celkem o 14,6 milionu korun. Pode vedení města, které je zřizovatelem základní školy, není běžné prázdninové fungování instituce ohroženo.

„Důležité je, že je zajištěn provoz školy. Byť jsou prázdniny, škola musí fungovat. Nehrozí, že by neodcházely platby a neprobíhaly dojednané opravy,“ ujistil náměstek primátora Karel Konečný.

Město jako zřizovatel poskytne škole mimořádnou půjčku, kterou by měla v pondělí dopoledne schvalovat rada města.

„Zjišťujeme, co se stalo a proč se to stalo. Jednali jsme s panem ředitelem školy, zítra máme další schůzku,“ popisoval náměstek, který má v kompetenci školství.

Na olomoucké základní škole v minulosti podle náměstka primátora žádné problémy nebyly. Hlavní účetní pracovala ve škole roky. Těšila se důvěře.Za zpronevěru může soud podle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na 5 až 10 let.