Obviněný se podle ní na internetové seznamce seznámil s nezletilou dívkou.

"Ve virtuálním světě vystupoval pod falešným jménem a také si ubral 11 let. Využil důvěřivosti a nezralosti dívky a vytvořil si s ní partnerský vztah. Věděl, že poškozená nemá ještě 15 let, přesto došlo na konci února k nechráněnému pohlavnímu styku," uvedla mluvčí.

Ilustrační foto
V případu napadení klienta záchytky je policista z Kroměříže vinen, rozhodl soud

Podle policie tak muž učinil i přesto, že si jen několik dní před tím převzal usnesení o zahájení trestního stíhání, na základě kterého je rovněž obviněný z pohlavního zneužití a ohrožování výchovy dítěte.

"Od května loňského roku totiž navázal intimní partnerský vztah taktéž s nezletilou, který trval do února letošního roku. Přechodně s ní sdílel domácnost v pronajatém bytě a na ubytovně. Minimálně jednou došlo k pohlavnímu styku, v důsledku čehož poškozená otěhotněla. Okolí uváděli v omyl, že je dívka plnoletá," uvedla Balášová.

Krajský soud ve Zlíně. Ilustrační foto
Muž z Kroměřížska týral matku, bratra a celou rodinu. Teď musí znovu k soudu

Policisté zjistili, že muž měl na sociální síti vytvořený falešný profil. "Na tomto účtu měl mezi přáteli dívky, které ještě nemají patnáct let," doplnila mluvčí.

Kriminalisté na případu i nadále pracují. Policie v souvislosti s ním apeluje na rodiče nezletilých a dospívajících dětí, aby se svými potomky mluvili o tom, co dělají na internetu a s kým komunikují.