Trestnou činnost začal muž ročníku narození 1991 z Opavska páchat pátého října, kdy v Bílovecké ulici zapálil plastové kontejnery. Očividně se mu to zalíbilo. O den později totiž vzplál plastový domeček v předzahrádce v Gudrichově ulici. To nebylo zdaleka vše. Dvaadvacátého října zapálil plot u rodinného domu v Bílovecké ulici.

O tři dny dříve představil „své umění“ v ulici 17. listopadu, kdy do plamenů ponořil plastové kontejnery, od kterých se poškodila i zde zaparkovaná Škoda Yeti. Ve stejném duchu pokračoval dál.

Poslední říjnový den se pachatel znovu objevil v ulici 17. listopadu, kde se jeho obětí staly kontejnery, a bez újmy nezůstal ani zaparkovaný Volksvagen Polo.

Žhář, který děsil obyvatele v opavské městské části Kylešovice, byl dopaden.

Pak se na čas odmlčel. Do akce se vrátil třináctého ledna, kdy v Bílovecké zlikvidoval tři kontejnery. Přišel čtrnáctý únor. Na svátek svatého Valentýna se mu vymkla situace z rukou. Kontejnerový fantom pálil okolo půldruhé ráno v ulici 17. listopadu u restaurace Kotelna své tradiční nosiče odpadků. Oheň se ale přes okno rozšířil do restaurace a způsobil škodu za tři miliony korun.

Jeho poslední akcí byly kontejnery v Ruské ulici, kde jich zlikvidoval hned sedm.

Snímky spálených kontejnerů na Ruské ulici.

O měsíc později spadla klec. „V těchto dnech policejní komisař z oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání muže ročníku 1991 z Opavska,“ řekl mluvčí policie územního odboru Opava René Černohorský.

Žhář, který děsil obyvatele v opavské městské části Kylešovice, byl dopaden.Dopadaný muž se momentálně nachází ve vazební cele, hrozilo totiž, že by ve své činnosti dál pokračoval. Byť s policií nespolupracuje a vinu odmítá, je proti němu nashromážděna řada důkazů.

„Bylo zjištěno, že některé požáry si nahrával na svůj mobil. Vyhledával si informace o požárech,“ dodal Černohorský.

V minulosti byl za podobnou činnost už souzen. Perličkou na celém případu je, že obviněný měl zájem vstoupit do sboru dobrovolných hasičů. Podle informací Deníku policie při objasnění případu využila i lokalizaci buněk pachatelova mobilu.

Obviněnému hrozí za jeho činy až osm let vězení. Kromě přečinu poškozování cizí věci se totiž dopustil i obecného ohrožení.