Vražda, při které přišla o život dvacetiletá Ukrajinka, se stala v pronajatém bytě v Kodaňské ulici na Praze 10. Žena zemřela po brutálním útoku, který zahrnoval škrcení a 51 bodných a řezných ran nožem. "Podle našeho názoru bylo bezpečně prokázáno, že poškozená byla násilně usmrcena, byl prokázán mechanismus, jakým k tomu došlo, i to, že se tohoto usmrcení dopustil právě obžalovaný," uvedl soudce Jiří Lněnička.

Na Kypru dostal 12 let

Cizinec obžalobu odmítal. Tvrdil, že se svou mladou přítelkyní měli pocit, že je sledují Palestinci. V den vraždy prý šel ven, a když se vrátil, našel tam dva Palestince a umírající přítelkyni, která měla v krku zabodnuty dva nože. Proti tomuto tvrzení stálo to, že měl na rukou řezná poranění, která vysvětloval tak, že se pořezal, když vytahoval nože z ženina těla. Znalec z oboru biomechanika to považuje za nepravděpodobné. Muži hrozilo 12 až 15 let, protože jeho čin spadal ještě pod starý trestní zákon, nově by mohl dostat 15 až 20 let. Soudy mu také uložily trest vyhoštění na dobu určitou.

Už na Kypru byl odsouzen na 12 let za uškrcení jiné mladé Ukrajinky. Byl ale předčasně propuštěn. Po svém propuštění se ovšem snažil zabít další partnerku z ciziny. V dokonání činu mu zabránili svědci. V Česku měl ovšem muž čistý trestní rejstřík a soudy na něj museli hledět jako na nevinného.