Videozáznam zachycuje muže ležícího na zemi a nad ním stojí dva strážníci. Muž se neohrabaně ožene nohou po jednom ze strážníků, ten reaguje kopancem a jeho kolega současně muži silným šlápnutím přitiskne hlavu stranou do země, kde ji dlouhé sekundy drží těžkou služební obuví.

Kopance ze strany strážníků doprovázeji vulgarity nejhrubšího zrna a ponižování ležícího muže: „Ty kun**, nezkoušej to na nás. Ty zm*** co si myslíš?“

Petr Kramný na chodbě ostravského soudu v červnu 2015
Kauza vražd v Egyptě trvá již deset let: Jak šel čas s Petrem Kramným

Na případ první upozornil server Novinky.cz.

Agresivní chování obou strážníků už prošetřují přerovští policisté. „Zjišťujeme okolnosti události, probíhají úkony se svědky a na základě získaných podkladů budeme rozhodovat o dalším postupu. Právní kvalifikace dosud nebyla stanovena,“ řekla Deníku přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Video incidentu zveřejněné na Instagramu:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený CZECH.POLICIE?? (@czech.policie)

CZECH.POLICIE?? on Instagram: "@czech.policie •Pokud máte videa z policie posílejte do DM?"

Nadřízený obou mužů, vrchní strážník Městské policie v Lipníku nad Bečvou Pavel Maloch, už okolnosti zákroku šetří. „Vyvodíme z toho důsledky, protože takto se rozhodně chovat neměli. Jeden ze strážníků u nás pracuje rok, druhý pět let. Mrzí nás, že selhání dvou jedinců vrhá špatné světlo na celou Městskou policii v Lipníku nad Bečvou,“ zhodnotil.

„Agresivní opilci jsou pro strážníky denním chlebem“

Incident, který ukončil surový zákrok strážců zákona, se odehrál u takzvaného „krmítka“ pod nadjezdem, kam vyjíždějí hlídky k opilcům poměrně často.

„Agresivita ze strany opilců je pro strážníky bohužel denním chlebem a v poslední době se setkáváme s případy, kdy na ně někdo verbálně zaútočí. Nadávky tedy většinou schytají oni. Jedná se často o opilce se třemi, čtyřmi, ale jednomu naměřili dokonce pět promile alkoholu. Mnohé už odmítnou vzít i na záchytku,“ popsal Pavel Maloch.

Pod vlivem drog a alkoholu byl i v době tragické nehody. Dechová zkouška u něho po nehodě prokázala 1,82 promile alkoholu
Z klubu v Litomyšli jel muž opilý a zdrogovaný. Zabil tři lidi, dostal osm let

Neprofesionální a neadekvátní. Těmito slovy označil zákrok obou strážníků starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl. Oba muži jsou zaměstnanci města. „Je to politováníhodné a jde o velké selhání strážníků. Věcí už se zabývá policie a my se k tomu také postavíme tím, že to budeme řešit v pracovně-právní rovině,“ uvedl pro Deník starosta.