Některé z těchto snímků s dětskou pornografií zachytila náhodou policie na druhém konci republiky a ty, kdo je pořídili, se podařilo dostopovat. Proces s neobvyklou dvojicí začal u ústeckého krajského soudu dnes, v pondělí 15. dubna, oba dva obžalovaní vinu zásadně odmítají.

Muž měl roky zneužívat nevlastní dcery, s jednou má dítě:

Krajský soud v Pardubicích začal rozplétat jen těžko uvěřitelný případ zneužívání nezletilých dívek. Obžaloba muže viní hned z několik trestných činů
Rodinný horor: Muž je obviněn ze zneužívání nevlastních dcer, s jednou má dítě

K zločinům mělo docházet zejména od roku 2012 do roku 2019, kdy hoch projevil přání žít s biologickým otcem, definitivní tečku za nimi nejspíš udělala domovní prohlídka v roce 2021. Státní zástupkyně Klára Kubátová v obžalobě popsala, že v domácnosti docházelo pravidelně k vzájemnému sexuálnímu uspokojování mezi ženou a jejím synem, kdy muž je fotil a natáčel, povzbuzoval, instruoval a masturboval při tom, někdy se i zapojil.

Mezi praktikami, které orgány činné v trestním řízení identifikovaly, jsou kromě klasického i vzájemný orální i anální sex, vzájemná masturbace, „trojka“, homosexuální styk, pisssing, sadomasochismus i sodomie s psem a sexuální hrátky s vnoučetem. Činností se dvojice uspokojovala, snímky dál šířila, navrch ještě přechovávala konopí a durman ve větším množství.

Jen přečtení obžaloby trvalo státní zástupkyni hodinu. Jak sdělila novinářům, oběma dvěma hrozí za nejzávažnější z několika zločinů a přečinů trestní sazba 5 až 12 let za mřížemi, žalobkyně navrhuje kolem deseti let vězení. Chlapec, který vyrůstal v silně amorálním prostředí, nebyl podle znalců schopen pochopit jednání obžalovaných, trpěl syndromem týraného dítěte a posttraumatickou stresovou poruchu, jeho psychologická léčba trvala několik let. Zmocněnec chlapce požaduje milion korun na umoření nemajetkové újmy.

„Synovi jsme vysvětlili, proč to má pro něj přínos“

Oba dva obžalovaní ale s obžalobou nesouzní. „Nesouhlasím s procesem ani s tím, aby ho tento soud vedl, a cítím se v plném rozsahu nevinna,“ uvedla obžalovaná. „Jsem svobodná lidská bytost, sám v sobě cítím plnou nevinnu. Také neuděluji soudu souhlas s vedením procesu,“ řekl obžalovaný.

Policie odhalila síť lidí, kteří v Česku ve velkém zneužívali děti v kroužcích a zájmových skupinách. Radili si při tom na internetu. Ilustrační snímek
Policie rozkryla síť lidí, kteří v Česku roky zneužívali děti. Vedli i kroužky

Jak popsala žena, se spoluobžalovaným žili jako druh a družka od roku 2011. Podle ní jsou termíny z obžaloby jako „zavrženíhodný“ či „k vlastnímu uspokojení“ pouze spekulací. „Není vůbec pravda, že bych chtěla někomu ublížit. Sex jako takový má i jiné přínosy,“ uvedla žena s tím, že praktiky měly filozoficko-tantricko-zdravotně-terapeutické aspekty, žádné osobní zájmy v tom nebyly.

„Synovi jsme vždy vysvětlili, proč to děláme a proč to má pro něj přínos,“ vysvětlila žena s tím, že při sexu podle jejího náhledu vzniká velké množství energie a extatické stavy, které se dají užívat k uzdravení. Syn měl prý kvůli násilnickému biologickému otci problémy, které tímto způsobem s druhem „léčili“. Pozitivní je podle ní i pissing (ona ho nazývá urinoterapií), když podle jejího náhledu příroda ukládá to nejlepší ze sebe do reprodukce, do pohlavních orgánů a tekutin souvisejících s pohlavím včetně spermatu a moči, především té dětské, „nezatížené“. „A že mě u toho zrovna vyfotil? No vyfotil,“ komentovala žena moře snímků pořízených jejím druhem.