Muže z Mostu, který je aktuálně nezaměstnaný a žije v nájemním bytě s rodinou, stíhají na svobodě. Dnes, ve čtvrtek 16. května, se s oběma dřívějšími milenkami potkal u Krajského soudu v Ústí nad Labem. Podle obžaloby tyto ženy muži opakovaně umožnily sex s jejich dcerami, kdy mu u toho také asistovaly. Rovněž mu dívky na jeho žádost a podle jeho instrukcí fotily v sexuálně explicitních polohách.

Jedné nezletilé bylo přitom v době provádění sexu s mužem pouhý rok. Druhá, jen o několik let starší, trpí mentálním postižením.

Na kauzu se podle informací Deníku přišlo celkem náhodou až v době, kdy se jedna z matek o muži zmínila na OSPOD. Když se věc začala šetřit, prokázalo se podezření nejen na tuto novější trestnou činnost z let 2021-23. Ale když muži zajistili elektroniku, přišlo se i na starší věc z roku 2015. V obou případech si muž na seznamkách na webu vybíral ženy slabší inteligence, které měly děti. Navázal s nimi milostný vztah a přes ten se dostal k jejich dětem.

Incident s opilým policistou
Policie propustila policistu viněného z napadení dívky před barem na Smíchově

Muž podle obžaloby v Lovosicích a Bohušovicích ženu v novějším případě přemlouval, aby mu dovolila vaginální i anální sex s její dcerou ve věku školačky prvního stupně. „Po ženě vyžadoval i fotografie odhaleného přirození dívky pod příslibem zařízení bydlení a půjčky 50 tisíc. Poškozené vozil brambůrky, panenku, pitíčko a bonbóny, aby získal její důvěru,“ vylíčila státní zástupkyně Klára Kubátová.

Nejméně ve dvou případech pak muž s touto dívkou vykonal sex na sedačkách v autě za přítomnosti matky, která byla nahá a podle zajištěných fotek měla ruce na dítěti i při sexu. Zároveň si sex fotil a točil na mobil.

Ukájel se i nad fotkami dítěte s předměty ve vagině

K staršímu, ještě skandálnějšímu případu došlo v létě a na podzim roku 2015 v obýváku panelákového bytu na ústeckém sídlišti. „Poté, co muž navázal milenecký vztah s obviněnou v úmyslu svého sexuálního uspokojení, měl minimálně ve třech případech s její nezletilou dcerou pohlavní styk,“ popsala státní zástupkyně s tím, že na své ukojení šel různými sexuálními praktikami.

Svlečený muž dítě ve věku miminka, které mělo podle zajištěných fotek ještě plíny a dudlík, hladil mezi nohami, přikládal mu ztopořený penis na přirození, vnikl do něj na první článek prstu, masturboval nad tělem dítěte a poté mu ejakuloval na břicho. Pak mu ještě žena mailem naposílala 62 fotek dívenky včetně těch s předměty ve vagině jako kartáček na zuby a pouzdro od rtěnky.

Muž by měl jít podle znalců z vězení rovnou do ústavu

Státní zástupkyně navrhuje muži 8 let vězení. Oběma ženám pak žalobkyně navrhuje po 4 letech. Polehčující okolností je jim zejména doznání. Všichni mají zaplatit poškozeným dívkám stovky tisíc na nemajetkové újmě. Všichni vinu přiznali. „Souhlasím s obžalobou,“ řekl muž s tím, že by rád prohlásil vinu. K návrhu trestu se nevyjádřil, ani k nárokům na nemajetkovou újmu se vyjádřit nechtěl.

Ilustrační foto.
Za nájem platily svými těly. Kuplířka z Ostravy využila dívky na útěku

Podobně smířlivě mluvila 37letá matka první ze znásilněných dívek, aktuálně také nezaměstnaná. „Cítím se být vinná,“ řekla žena s tím, že chce prohlásit vinu. „Cítím se vinna,“ řekla i druhá, 44letá matka mnoha dětí, která pracuje po brigádách, s tím, že chce také prohlásit vinu. Jak dál vyplynulo, jedna z poškozených dívek dnes chodí na speciální školu, druhá je podle slov své matky „pořád stejná“.

Podle znalců, kteří obžalované zkoumali v přípravném řízení, muž trpí pedofilií, na deviaci nemá náhled, a měl by se po výstupu z vězení sexuologicky léčit v ústavu. Muž trvá na jejich výslechu. I proto soud sice přijal prohlášení viny obžalovaných, a zrušil tak obsáhlejší dokazování, ale rozsudek nevynesl, naopak líčení odročil na neurčito. Senát předběžně v říjnu vyslechne znalce především k tomu, jestli muži uložit ochranné sexuologické léčení a jakou formou.