Jan Daněk z ředitelství pražské policie v pátek uvedl, že v souvislosti s tímto činem je hledán hubený muž tmavé pleti v odhadovaném věku mezi 30 a 35 lety, který měří kolem 170 cm. Jeho popis připomíná krátké černé vlasy s čelními kouty a znatelně odstávající uši. „Hovořil česky s přízvukem,“ uvedl Daněk.  Policisté doufají, že ten, kdo podle popisu a zveřejněných záběrů podezřelého poznává, zavolá na linku 158.

Podezřelého z loupeže znehybnil taser. Třemi zásahy
Zadržet muže, který je podezřelý z brutálně provedené loupeže v herně, se ve čtvrtek odpoledne podařilo kriminalistům III. obvodu pražské policie. Jeho dopadení bylo poměrně dramatické, připomněl v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Na dotyčného detektivové čekali v recepci hostelu v Praze 9 – a sotva se objevil, stáhli ho na zem a chtěli spoutat. Vzpouzel se ale tak, že se ho policisté rozhodli zpacifikovat za použití taseru. Dokonce opakovaně! „Klást značně aktivní odpor přestal zadržovaný teprve po třetím výboji paralyzéru,“ uvedl Hulan. Muže, který je podle jeho slov uživatelem drog, policisté podezřívají z loupeže spáchané minulý týden ve čtvrtek v baru v ulici U Kněžské louky. Host, který předtím půl hodiny upíjel objednané pivo, náhle přeskočil bar, zmlátil servírku, která se mu postavila na odpor, zmocnil se skoro 20 tisíc korun – a ženu ještě za vlasy smýkal po místnosti, aby ji mohl zavřít na záchodě. Nakonec ještě vytrhl ze zárubní dálkově ovládané dveře. Vypátrat se ho podařilo díky pomoci občanů reagujících na pátrací relaci v médiích. Ohlasem se stalo hned několik poznatků. Jistou komplikaci však způsobilo, že jde o 33letého cizince vyhoštěného již před dvěma lety, který rozhodnutí nerespektoval – a často se vydával za Čecha (dokonce používal padělaný občanský průkaz). Detektivům se vesměs ozvali svědci, kteří znali jen jeho falešnou identitu.Kriminalisté nadále prověřují, zda zadržený nemá na svědomí více závažných skutků – přičemž pátrat budou v celé Evropské unii. „S ohledem na zjištěné poznatky se zaměří hlavně na Slovensko, kde se obviněný také po určitou dobu zdržoval, a na země bývalé Jugoslávie,“ uvedl v pátek Hulan.

Odhalit auto po bouračce pomohl všímavý svědek  
Policistům hledajícím řidiče, který ujel od nehody, výrazně pomohl muž, jež nad ránem oslovil strážníky. Tak se vyvíjel běh událostí, o nichž v pátek informovala Michaela Teplá z centrály městské policie. Věci se začaly dít poté, co hlídku Václavském náměstí kolemjdoucí upozornil, že viděl vystupovat z auta muže, který je nejspíš pod vlivem alkoholu. Vypadal jako opilý, motal se jako opilý – a počínal si zrovna tak: přímo vedle auta se vymočil. Pak odešel do Vodičkovy ulice.
Strážníci našli auto, které mělo otevřené dveře – a bylo patrné, že je po nehodě. K tomuhle zjištění stačil letmý pohled na kapotu a na prázdné přední gumy. „Projíždějící autohlídka kolegů z Policie ČR strážníkům sdělila, že pátrají po vozidle, které mělo v Petrské ulici způsobit dopravní nehodu a z místa ujet. Popis odpovídal zaparkovanému automobilu,“ konstatovala Teplá.Tuhle informaci včetně popisu hledaného řidiče, který hlídka získala od svědka, ihned dostali strážníci pohybující se v okolí. Jedna z hlídek pak hledaného nalezla v provozovně rychlého občerstvení ve Vodičkově ulici. Tam vzápětí dorazili i policisté.
Kloudná domluva však s podezřelým nebyla. Vlastně vůbec žádná: na výzvu k prokázání totožnosti dotyčný nereagoval a odmítal jakkoli spolupracovat. Osmatřicetiletý muž dostal pouta a putoval na služebnu. To, že se se skutečně podařilo najít hledané auto i jeho šoféra, následně potvrdily záběry městského kamerového systému zachycující jeho jízdu. Případem se policisté nadále zabývají.