Nezvaný návštěvník nezaváhal a přišel s nečekaným vysvětlením, proč je údajně na místě. „Tvrdil, že zabloudil, a neví, kudy se má dostat do Rožmitálu pod Třemšínem,“ řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Majitel domu muži poradil. Poté, co neznámý odešel, se ale zašel podívat před dům. Podle stop ve sněhu viděl, že mu někdo obcházel a prohlížel zaparkovaná vozidla. „Následně poškozený ještě zjistil, že mu z vesty, kterou měl pověšenou v chodbě na věšáku, byla odcizena peněženka s doklady, platební kartou a finanční hotovostí ve výši jednoho tisíce korun,“ dodala mluvčí.

Devětadvacetiletý pachatel ale úspěšný nebyl. Na pozemku ho totiž překvapil ostrý hlídací pes a pak v chodbě domu, kam bez násilí vnikl, právě i jeho majitel. „Ukradenou peněženku proto zahodil za botník a použil výmluvu, že se ztratil,“ doplnila mluvčí.

Policisté muže dopadli a ještě ten den mu sdělili podezření z přečinu porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež ve stádiu pokusu. „Za dané činy stanovuje trestní zákoník až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala Schindlová.