„Bydlel tady na Kamenci od malého děcka a ve městě měl svoji dílnu. Docela příjemný a na první pohled i hodný chlap,“ popsali Deníku obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí. Nepamatují tu žádné podobné drama od předloňského jara, kdy nahoře na Vyhlídce zavraždil muž nožem manželku a spáchal sebevraždu. 

Středeční odpolední incident s Jiřím N. v hlavní roli se nejspíš začal odehrávat na benzinové pumpě uprostřed zdejšího obchodního centra (nedošlo ovšem k přepadení, jak mnozí lidé spekulovali).

Muž s mačetou si vevnitř požádal o cigaretu a pokračoval směrem k železnici. „My policii nevolali,“ sdělila Deníku obsluha.

Lupiče v roce 2017 zachytily bankovní kamery
Lupič z Ostravska vstoupí do historie. Hlavu zamotal policistům i lékařům

Zákrok proti ozbrojenci probíhal ve Frýdlantu u křižovatky Hlavní a Poštovní ulice, kde to měli policisté ze služebny asi sedmdesát metrů.

„Něco tam šlo přes výlohu vidět, ale měli jsme u kasy zákazníky a nebyl čas,“ konstatovaly prodavačky v potravinách naproti. Zatýkání na rozdíl od následného oživování netrvalo dlouho.

Frýdlantem šly každopádně zprávy, že existuje nejenom video konfrontace Jiřího N. a policistů. Na webu se prý živě objevilo i další, jenž měl pořizovat živě sám muž s mačetou. Ostatně, byl aktivním uživatelem sociálních sítí, jeho fotografie odpovídala těm u profilů Georgino2000, GeorgetheFitter.

Co vše za činem stálo?

„SLUNCE jsou centrálními atomy v rozvíjejícím se vesmíru! My nesmíme ignorovat Sílu Energie, pod jejímž vlivem jsme každý den, každý ČLOVĚK je malá součást systému,“ napsal Jiří N. u jednoho profilu. V dané souvislosti se někteří z místních vyslovovali v tom smyslu, že mohl mít psychické problémy.

Vzpomínali na něho i v Lučině, bistru kousek od frýdlantského nádraží, kam se čas od času Georgino stavoval. „Pil desítku a snad se objevil i ve středu odpoledne, jen na jednu,“ upřesnila pro Deník servírka.

Jana Paurová se hledá už deset let. Během let proběhla řada pátracích akcí, policisté hledali ve Slavětíně a okolí také případné stopy
Stala se obětí vraždy? Matka čtyř dětí záhadně zmizela, pohřešuje se deset let

Štamgast u baru jen odtušil, že muž s mačetou musel mít beztak v krvi více – a kdoví čeho. O tom se spekulovalo i na sociálních sítích.

Jiní řešili použití elektrického paralyzéru proti ozbrojenci, který napadal policejní hlídku. Poukazovali, že jeho použití se mohlo zapříčinit jeho smrt. „Pochybovači by si měli uvědomit, že útočil na konkrétní osobu mačetou. Že si vybral osobu, která se ubránila a odzbrojila ho, což bylo štěstí i pro ostatní,“ zněl jeden z komentářů.