PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Pavouci jak velká hlava
pochodují levá, pravá!
Osm nohou, stejně očí,
bojím se, že po mně skočí.

Jako v „béčkovém“ hororu o krvelačných pavoucích si v minulých dnech připadali ostravští strážníci. 

Stalo se tak po telefonátu muže z Ostravy-Poruby, který vytočil tísňovou linku a vyděšeným hlasem oznámil, že se v jeho bytě nacházejí agresivní pavouci.

Prý jsou velcí jako pěst a zuřivě skáčou pod postelí. Ochránci pořádku se nejprve ubezpečili, zda oznámení správně pochopili. Pak se podle nepotvrzených informací štípli do tváří to kvůli ujištění, že nespí a vyrazili k domu.

Po příchodu do bytu zjistili, že se žádná pavoučí invaze nekoná. Při detailní prohlídce našli pouze jednoho uhynulého pavoučka o velikosti 1,5 centimetru.

Vizualizace Černé kostky.
Černá kostka se vrací na scénu. Otevřít se má v roce 2023!

Nezvyklých zvířecích výjezdů absolvují ostravští strážníci každým rokem několik. Před časem například přijali oznámení ženy, která podle svých slov zahlédla v trávě hada. Strážníci okamžitě vyjeli na místo, kde se opravdu nacházel had, ovšem pouze ve formě staré plastové hračky, kterou vyhodili do kontejneru.

Jindy se v mrazivých dnech dozvěděli o nehybném pejskovi uvázaném v městské části Ostrava-Jih k automobilu. Muž, který vše oznámil, vyjádřil obavy, že by zvířeti mohlo jít o život. Strážníci zjistili, že je to jen plyšová hračka.

Někdy se však jedná opravdu o dramatické výjezdy. Jako před několika roky, když strážníci v Ostravě-Hrabové chytali pštrosa. K jeho pronásledování použili také služební vůz, který se však záhy stal terčem útoku obřího dvounohého běžce, jenž na karoserii způsobil škodu za tři tisíce korun.

Ilustrační fotografie.
Hygienici v kraji kontrolovali původ hovězího v restauracích i školách
Ilustrační foto.
Ostravská městská policie hledá nového ředitele