Deník exkluzivně zjistil, že Ctirad V. žil v desátém poschodí s pěkným výhledem na sevezozápad… a tedy Porubu s její fakultní nemocnicí. Kam přišel dnes ráno s nelegálně drženou pistolí a začal pálit na chodbě a v čekárně traumatologie na třetím patře polikliniky.

Zásah policie ve Fakultní nemocnici Ostrava po střelbě, úterý 10. prosince 2019 v Ostravě.
Na tichého střelce se nelze připravit. Psycholog radí, jak se zachovat

Z domu jel budoucí masový vrah v Renaultu Laguna Combi a jeho firemní dodávka Ford Transit zůstala na parkovišti. Tady ji zajistili policisté. „Takže je to pravda?!“ kroutil hlavou vousáč z domu, jenž už předtím zahlédl tvář souseda z desítky ve zprávách coby pachatele.

Úplně normální člověk

„Normální chlap. Žádný notor, i když do Havránka naproti si občas zašel. Hrával hokej, tenis, squash, jezdil na bruslích a potkali jsme se občas i v Děhylově na kolech,“ uvedl obyvatel paneláku. V tom pobýval Ctirad V. dlouhé roky s partnerkou Ivou a údajně také jejím dospělým synem.

„Kluk studuje báňskou a dopoledne tam byl zamčený. Báli jsme se o něho – a teď víme, že to bylo kvůli sousedovi,“ konstatovala paní vybírající schránku. Ta stejně jako další na chodbách vrtěla hlavou nad tím, jak mohlo muži z „desítky“ přeskočit v hlavě a dopustil se takového masakru.

„Dobrý den, na shledanou, úplně normální člověk. Tedy, když jsme ho zde potkávali,“ upřesnili obyvatelé. Ctirada V. znali jako sportovně založeného člověka, dodávali, že bezproblémového. Jejich mínění ale vzalo za své včera dopoledne, kdy ho po střelbě hledala doma zásahová jednotka!

Ostrava střelba - pouták mobilZdroj: redakce

Dům, ve kterém střelec vyrůstal a v poslední době sem pravidelně dojížděl, v úterý hlídala policie.
Kdo byl střelec z Ostravy? Dle místních normální člověk. Myslel, že má rakovinu