Mezi kusy skla a pytlem s tělíčkem ležel podle zjištění MF Dnes v kontejneru na tříděný odpad také kousek pomačkaného papíru, který nakonec dovedl policisty až k matce mrtvého dítěte. Ta se pak pod tíhou důkazů přiznala, co hrůzného udělala.

Pro pachatelku smůla, pro kriminalisty obrovská náhoda a pomoc. Policie vzhledem k tomu, že jde o citlivou záležitost, podrobnosti k případu nesdělila. A ani tuto náhodu nechce vzhledem k průběhu vyšetřování potvrdit. „Nezlobte se, více se nebudeme vyjadřovat,“ konstatovala v pátek 27. dubna dopoledne mluvčí Alena Bartošová.

Lidé na Facebooku spílají ženě, která měla zabít své právě narozené miminko. Nešetří vulgaritami a přáními toho nejhoršího
Lidé útočí na matku mrtvého dítěte. Lynčují ji na sociální síti

Na veřejnost ale unikly poměrně přesné výpovědi dotyčné matky u výslechu na policii. Podle informací v článku MF Dnes mělo jít o kus utrženého listu školní práce, dokonce se jménem žáka. Kriminalisté si potom vytipovali podezřelé osoby, což je nakonec dovedlo až do bytu dotyčné ženy. Ta má sice trvalé bydliště na radnici, ale bydlí v bytě kousek od místa činu. Takže si pro ni přijeli a vzali na výslech, kde se přiznala. A přitom líčila, jak to všechno proběhlo. „Ani nevím, jak mě napadla popelnice, ani jsem si neuvědomila, že je kousek babybox. Šla jsem hned po porodu ven k popelnicím, kde jsem našla modrý pytel na odpadky, do kterého jsem miminko dala,“ citovala slova dotyčné ženy MD Dnes. Policie to nekomentovala.

Vazbu soud neuvalil

Po obvinění putovala matka k soudu, který měl rozhodnout o tom, zda půjde do vazby. Soudce ale vazbu zamítl. 29letá svobodná a nezaměstnaná žena z Teplic proto do řádného soudního přelíčení, kde se bude celý případ řešit a vzejde z toho pro dotyčnou trest, zůstává na svobodě. Aby odolala tlaku na její osobu, má přebývat mimo Teplice.

Soud vazbu odmítl, protože v dohledné době nehrozí, že by čin opakovala. Ovlivňovat svědky jí nepomůže, neboť už se přiznala a uprchnout nemá kam. Navíc by její vazbou trpěly její další dvě děti, které vychovává a přes které se vlastně kriminalisté dostali na správnou stopu. Jak se útržek se jménem staršího syna dostal do kontejneru společně s miminkem, nedokáže žena vysvětlit.

Bezdomovec našel mrtvolku dítěte v kontejneru ve Zrenjaninské ulici v Teplicích. Policie všechny kontejnery okolo místa činu v ulici obehnala policejní páskou a prohledávala je.
Vazba nebude. Soudce ženu, která může za smrt svého dítěte, pustil na svobodu