Marek Pavlík prý mezi žáky jihočeských základních škol na svých přednáškách šíří lži a nepravdivé informace. „Pan Pavlík dětem říkal, že jste z narození dcery nešťastný, že jste ji nechtěl, ale že ji máte kvůli vaší ženě, kterou milujete. Líčil jim toho docela dost a pořád připomínal, že je to s vaším svolením,“ napsala moderátorovi maminka žačky.

Eva Burešová
Už byla chvíle, kdy se mi při natáčení zvedal žaludek, říká Eva Burešová

Otřesený Leoš Mareš celý text zveřejnil na svém Instagramovém účtu a přidal video, ve kterém říká, že neví, co s celou věcí dělat. Nicméně je podle jeho slov připraven se obrátit na policii. „Marek Pavlík tvrdil, že jste příbuzní. Dcera z toho byla docela smutná, že ji to hodně zklamalo lidsky. Pan Pavlík dětem říkal, že jste z narození dcery nešťastný, že jste ji nechtěl, ale že ji máte kvůli vaší ženě, kterou milujete,“ uvádí dál maminka žačky.

„Nechápu, proč to ten pán, který je ověnčen tituly, říká. Nevím, jakou má motivaci a chtěl bych ho poprosit, aby to už nedělal. Nerozumím tomu, proč říká, že je můj příbuzný, když jsme se v životě neviděli a neznáme se. Je to sprostá lež. Vůbec nevím, jak to patří do přednášky,“ reaguje známý moderátor. 

Přednáška byla organizovaná Hospodářskou komorou Jihočeského kraje a nebyla jediná. Předseda představenstva Jihočeské hospodářské komory Miroslav Dvořák v reakci na nepříjemnost uvedl: „Jihočeská hospodářská komora od sobotního rána získává velmi znepokojivé informace ohledně průběhu workshopů MOJE PROFESE, které pomáhala organizovat. Jejich průběh fakticky zajišťoval Ing. Marek Pavlík, Ph.D., který měl přinejmenším na posledním workshopu uvádět nepravdivé skutečnosti týkající se osoby pana Leoše Mareše a jeho osobního života, což je v naprostém rozporu nejen s obsahovou náplní těchto workshopů, ale zejména s činností a posláním Jihočeské hospodářské komory.“

Tamara Klusová vychovává se svým mužem Tomášem tři děti
Manželka Tomáše Kluse Tamara: Díky dětem jsem zjistila, kým jsem

V této souvislosti Dvořák požádal veřejnost, která byla přednáškám Marka Pavlíka přítomna, aby komoře poskytla podrobné informace o způsobu a rozsahu jeho jednání tak, aby Jihočeská hospodářská komora mohla ve věci podniknout příslušné právní kroky. Celé vyjádření a omluvu komory najdete ZDE.

Realita versus fikce? 

Marek Pavlík ve vyjádření pro CNN Prima NEWS popsal, jak celou věc vidí ze svého pohledu. A přiznal, že Mareše skutečně zná a nepřímý příbuzenský vztah mezi nimi údajně je. „Je mi strašně líto, co se stalo. Je to moje chyba, nebyl to záměr, protože práci Leoše Mareše obdivuji. Bohužel jsem se na tom semináři pohyboval mezi realitou a fikcí. Dětem jsem chtěl ukázat, jaký je rozdíl mezi úspěchem a štěstím a vybral jsme si nevhodně člověka, kterého děti samozřejmě znají. Říkal jsem jak krásné věci, tak i ty špatné, za které je mi to hodně líto. O těch špatných jsem mluvil jako o fikci. Není to tak, že bych to napálil napřímo. Ale děti, a já je chápu, to bohužel špatně pochopily,“ snažil se pro CNN Prima NEWS celou věc vysvětlit.

Britney Spearsová a Sam Asghari (na snímku z 22. července 2019)
Jsem těhotná, překvapila Spearsová na instagramu. Chce se vyhýbat novinářům

Popřel však, že by řekl, že Leoš Mareš svou dceru Alex nechtěl. „Neumím to interpretovat. Bavíme se o úspěchu, kde mluvím o realitě. Během přednášky si hraji s popisy, že člověk, který je hodně úspěšný, nemusí být nutně šťastný. Mluvíme o penězích, kariéře, popularitě. To jsou tři hlavní atributy úspěchu. A pak se dostáváme ke štěstí a tam jsem nevhodně zmínil, a děti to asi nepostřehly, že se najednou dostáváme do fikce. Ne vždy musí být vše fajn.“