S výjimkou jednoho odcizeného motocyklu se policistům podařilo nalézt všechna kradená vozidla. Odhalení podezřelého komplikovaly nejen zkušenosti, které získal jako zloděj již v minulosti, ale také to, že se dlouhodobě nezdržoval na žádném místě.

Zdroj: Policie ČR

Recidivista ve většině případů zvolil stejný modus operandi. Odcizená motorová vozidla ihned po krádeži opatřil rovněž odcizenými registračními značkami, které pak opakovaně měnil. „Na kradených vozidlech například ujížděl z benzínových čerpacích stanic bez placení a používal je i k dalším trestným činnostem. Těch se nedopouštěl jen v různých částech hlavního města, ale opakovaně se přesouval také do Plzeňského kraje,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Muž policii přiznal, že si auta vybíral více méně náhodně. Někdy volil jako místo činu odlehlejší parkoviště, jindy se nebál vozidlo odcizit či vykrást v podzemních garážích, a to ani v době, kdy se v okolí pohybovaly další, nicnetušící lidé.

Graffiti na Karlově mostě, 4. 8. 2022.
VIDEO: Někdo počmáral Karlův most dvoumetrovým nápisem, hrozí mu tři roky vězení

Právě krádež poměrně nápadného Mercedesu se mu stala osudnou. Policisté si rychle jedoucího auta všimli v Ústecké ulici a rozhodli se ho zastavit a zkontrolovat. „V momentě, kdy řidič policejní hlídku uviděl stát na komunikaci, zalekl se, zvýšil už tak vysokou rychlost a začal ujíždět,“ popsala mluvčí.

Muž byl tehdy pod vlivem drog a měl zákaz řízení. Po zhruba kilometru ujíždění způsobil dopravní nehodu. Ve vysoké rychlosti projel křižovatku na červenou a střetl se s projíždějícím autem.

Přepadení kasina v Praze.
VIDEO: Muž nejprve ženě v kasinu vyhrožoval vzkazem, pak vytáhl nůž

„Hrozivě vypadající nehoda si na straně řidiče druhého auta naštěstí vyžádala jen lehké zranění. Policisté podezřelého, který byl mimo jiné v celostátním pátraní, ihned zadrželi a následně byl rozhodnutím soudu umístěn do vazby,“ dodala mluvčí.

Recidivistovi hrozí v případě odsouzení až několikaletý pobyt za mřížemi. Již se nachází ve vězení za předešlou trestnou činnost a trest se mu za tu stávající může prodloužit i o několik let.