Nymburští policisté přijali od kolegů z Prahy informaci o pohřešované sedmadvacetileté ženě. Tu se v pondělí podařilo objevit ve vozidle Peugeot nedaleko Osečka. „Žena nejevila známky života a přivolaný lékař konstatoval smrt. Výsledky pitvy ukázaly, že žena zemřela na akutní otravu oxidem uhelnatým. Nebyly zjištěny žádné okolnosti, které by nasvědčovaly účasti další osoby,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná. 

Podobné otravy při nálezu těla v autě byly v minulosti i v našem regionu spojeny se sebevraždami, kdy si nešťastníci zavedli hadici z výfuku do auta a zplodinami se tak se udusili. V tomto případě se však jednalo o jiný mechanismus, který policisté z důvodu možné návodnosti nechtějí zveřejňovat.

Další pátrací akce však měly o poznání příjemnější konec. Už v pondělí dopoledne před jedenáctou hodinou se ozval policii dvacetiletý muž z Městce Králové, že má obavy o život svého o rok mladšího kamaráda. Ten jej navštívil doma a hovořil o tom, že chce ukončit svůj život. Proto když později odešel neznámo kam, obrátil se na policii. „Policisté našli pohřešovaného muže zhruba po půl hodině v místě jeho bydliště. Po vyšetření přivolanými lékaři byl pak mladík převezen do psychiatrické léčebny v Kosmonosech,“ uvedla Potočná.

Tentýž den před devátou večer se na policisty v Poděbradech obrátil osmačtyřicetiletý muž. S tím, že třináctiletý chlapec vyrazil kolem sedmé venčit psa a ještě se nevrátil domů. I v tomto případě bylo zahájeno pátrání. Nicméně chlapec se ve 21.35 vrátil domů a uvedl, že byl pouze na delší procházce po Poděbradech.

Zhruba ve stejnou dobu se hledala také dívka stejného věku. Ta dopoledne v Nymburce dokonce pokřikovala, že se domů do Libice nevrátí. Proto když se do večera dívka domů skutečně nevrátila, oznámila pětapadesátiletá žena její pohřešování. „Dívka byla vypátrána ve 22.30 poblíž zimního stadionu v Nymburce a předána oznamovatelce,“ doplnila policejní mluvčí.

V úterý večer oznámila čtyřiadvacetiletá žena svému příteli v jedné menší obci nedaleko Nymburka, že se rozhodla ukončit svůj život skokem pod vlak a vydala se směrem k železniční trati. Přítel vše oznámil na policii. „Operační důstojník policie kontaktoval dispečink Českých drah, který zajistil, že v tu dobu vlaky místem projížděly sníženou rychlostí,“ řekla Potočná. Nakonec i v tomto případě všechno dobře dopadlo a žena se po chvíli vrátila sama domů. Přivolaný lékař záchranky pak usoudil, že není nutná její hospitalizace.

Poslední pátrání se pak rozjelo před úterní půlnocí, kdy rodiče oznámili pohřešování šestnáctileté dívky z Nymburka. „Ta byla po hodině pátrání nalezena na jedné z nymburských ubytoven v pořádku,“ uzavřela Potočná.