„Nezletilí a mladiství chlapci nejprve slovně a následně i fyzicky opakovanými údery do hlavy napadli muže, až upadl na zem. Zatímco nezletilý se z místa vzdálil, mladistvý komplic v útoku pokračoval,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Druhý mladík totiž starého muže opětovně napadl, shodil z jízdního kola, bil do tváře a křičel na něj, ať mu dá peníze. „Když mu napadený odpověděl, že žádné nemá, tam mu násilník do obličeje nastříkal barevný sprej, který u muže našel. Poté násilník z místa odešel,“ sdělil Zámečník.

Napadený o události informoval strážníky, kteří ve spolupráci s policisty začali po pachatelích pátrat. Mezitím byl důchodce převezen na ošetření do nemocnice. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin loupež. Oba pachatelé byli během večera zadrženi a eskortováni na policejní služebnu,“ sdělil mluvčí.

Mladšího z nich po procesních úkonech policisté předali zpátky do výchovného ústavu. „Starší pachatel, který i přes svůj nízký věk má za sebou řadu kriminálních deliktů, skončil v policejní cele,“ doplnil Zámečník. Poté policisté podali návrh na vzetí do vazby. „Vzat byl do ní v sobotu,“ dodala v pondělí policejní mluvčí Kamila Haraštová.