Mladík si při pádu poranil hlavu, vlak mu navíc amputoval obě nohy. Záchranáři ho ihned převrezli do nemocnice, kde však dnes svým zraněním podlehl.

"Rozsáhlá zranění hlavy a amputace obou dolních končetin si vyžádala uvedení do umělého spánku a připojení muže k umělé plicní ventilaci a monitoru životních funkci. Po ošetření a naložení pacienta ve vakuové matraci do vrtulníku byl ve vážném stavu transportován do FN Hradec Králové," uvedl v sobotu tiskový mluvčí ZZS Pardubického kraje Aleš Malý.

Podle svědků se mladý muž údajně snažil na poslední chvíli naskakovat do vlaku. Svůj hazardní kousek bohužel nezvládl a zaplatil za něj životem. Je zde ale i možnost, že se s ním otevřely dvěře.

V počáteční fázi vyšetřování nebylo podle tiskové mluvčí policie Lenky Vilímkové možné říct, jak k nehodě došlo. Policie měla několik verzí, získávala svědectví od cestujících a personálu rychlíku.

"Okolnosti a příčinu úrazu prověřujeme," dodala policejní mluvčí. Nehoda narušila provoz na koridoru a i když v úseku Třebovice v Čechách - Rudoltice v Čechách byl od 16.30 hodin obnoven po jedné ze dvou traťových kolejí sníženou rychlostí, vlaky nabíraly zpoždění.