Zraněný mladík skončil v rukou lékařů. „Sekuriťáka“ Václava Maršálka z Blovicka potrestal ve středu plzeňský okresní soud podmínkou. Vzhledem k nepřítomnosti obžalovaného v soudní síni není verdikt pravomocný.

Ilustrační foto.
V Božičanech našli uprchlíky. Byli zamčení v kamionu z Turecka

Incident se odehrál letos v únoru v nádražní hale železniční stanice Plzeň-jižní předměstí. „Jel jsem od přítelkyně, která bydlí kousek od nádraží. Protože jsem měl zhruba hodinu čas, koupil jsem si v automatu pití a sušenku a sedl si vedle do výklenku. Když jsem to snědl a vypil, zapálil jsem si a začal psát SMS. Ani jsem si neuvědomil, že jsem v hale,“ líčil soudu Petr S. Dodal, že v tu chvíli přišel pracovník ostrahy a vyzval ho, aby odešel ven.

„Řekl jsem, že jen dopíšu zprávu a jdu, on ale okamžitě zaútočil,“ popsal mladík. Člen ochranky mu stříkl do očí slzný sprej a když se Petr S. chytil za obličej, schoulil se na zemi a obličej se snažil skrýt v dlaních, začal ho mlátit teleskopickým obuškem. Ač je napadený poměrně urostlý, neměl podle svých slov šanci se bránit.

František Zahálka (68) vypláchl dítěti, které spolykalo fazole, žaludek solným roztokem. Batole za několik hodin poté zemřelo.
Potrestaný primář, který vypláchl žaludek batoleti, zůstává dál v nemocnici

„Dostal jsem rány do hlavy, do zad, přes nohy. Když jsem pak vybíhal ven, znovu mě udeřil. V nemocnici, kam mě odvezla záchranka, mi museli vypláchnout oči a sešít hlavu. Na nohou jsem měl modřiny, týden jsem bral léky na bolest,“ líčil Petr S.

Člen ochranky činu litoval

Maršálek se k soudu bez omluvy nedostavil. Byla ale přečtena jeho výpověď na policii, kde se hájil tím, že kouřící mladík mu řekl ať ho neštve, nebo ho zbije. Když se pak prý pokusil zvednout, Maršálek neváhal a použil pepřový sprej. A pak teleskop. „Jednání lituji,“ dodal.

Po činu měl štěstí, že k němu potetovaného mladíka, když se trochu vzpamatoval, přivolaní policisté nepustili. Podle jednoho z mužů v uniformě, kteří na místě zasahovali, si vše totiž chtěl Petr S. s Maršálkem vyřídit. „Byl značně rozrušený, plný stresu. Chtěl si to se strážným vyříkat. Já jsem ho uklidňoval,“ popsal policista.

Velkou ránu drogovému podsvětí zasadili v těchto dnech moravskoslezští policisté. Zadrželi dva muže a důchodkyni, kteří od roku 2018 v Moravskoslezském a Olomouckém kraji mohli vyrobit až 130 kilogramů pervitinu v hodnotě 156 milionů korun.
VIDEO: Policisté zatkli špičky drogové scény v Česku. Včetně seniorky

Vyvázl s podmínkou

Soudkyně Bohdana Kučerová potrestala Maršálka, jenž dosud nebyl soudně trestán a nespáchal nikdy ani přestupek, za výtržnictví a pokus ublížení na zdraví devítiměsíčním trestem, který mu podmíněně odložila na zkušební dobu 17 měsíců. Státu zároveň propadl slzný sprej a obušek, které použil při útoku.

„Stěžejní byl kamerový záznam, jenž jednání zachycuje a jenž koresponduje s výpovědí poškozeného,“ uvedla soudkyně Kučerová s tím, že šlo o razantní údery. Vzhledem k nepřítomnosti obžalovaného v soudní síni není verdikt pravomocný.