Sedmnáctiletého mladíka, který letos v lednu napadl a zkopal muže, dopadli kriminalisté a obvinili jej z ublížení na zdraví a výtržnictví. Incident se odehrál v pátek 11. ledna večer, kdy se útočník s partou kamarádů procházel Rubešovou ulicí v Plzni. Poslouchal přitom hlasitou hudbu z reprobedny. "Potkali 52letého muže, který mladíka napomenul, aby hudbu ztlumil. Ten reagoval slovy: 'Nebo co?'. Starší muž ho napomenul znovu. Mladý agresor neváhal a do muže strčil tak, že upadl na zem a zůstal ležet v bezvědomí," popsala průběh napadení mluvčí policie Michaela Raindlová.

Zraněnému nepřivolal mladý výtržník na pomoc ani záchrannou službu, ještě do ležícího muže kopal. Celá parta následně z místa utekla. Napadený ležel přes dva týdny v nemocnici s pohmožděným spánkovým lalokem. "Trpí poruchou krátkodobé i dlouhodobé paměti a poruchou řeči. Tyto poruchy budou dle znalce s největší pravděpodobností již trvalé," uvedla dále Raindlová.

Plzeňští kriminalisté navíc díky kamerovým záznamům zjistili, že mladík figuroval i u jiného napadení a loupeže. Recidivista si za své předchozí činy nyní odpykává osmíměsíční trest ve věznici pro mladistvé.