Čtyřletý chlapec, který zemřel na ulici v Mostě po ráně nožem, byl zřejmě obětí rozepře dvou dospělých mužů. Deníku to vypověděla matka zesnulého dítěte, která přišla s nejstarším synem a babičkou k provizornímu pietnímu místu před základní školu v ulici Rozmarýnová.

K incidentu došlo právě v tomto místě v sobotu 27. května před 18. hodinou. Předcházela mu hádka mezi otcem dítěte a dalším mužem, který doprovázel matku. Ten měl posléze vytáhnout nůž a bodnout chlapce do krku, když ho otec držel v náručí.

Lidé zapalují svíčku před 14. Základní školou v Mostě, kde k tragédii došlo.
Kriminalisté obvinili muže, který v Mostě bodl čtyřleté dítě. Chlapec zemřel

„Byla to ale strašně nešťastná událost,” pláče matka. „Já se s otcem rozešla a odstěhovala se od něj. Byl na nás zlej. Jenže mi bylo řečeno, že mu kluka musím dát, protože na něj máme stejné právo. Když se tedy můj malej vyspal, dala jsem mu ho,” vylíčila žena sobotní události.

Podle jejích slov se se synkem a jeho otcem potkala, když dvojice vycházela z večerky. Ona sama šla v doprovodu kamaráda. „Otec nám dělal problémy, hodil tam se mnou o zeď. Také vytrhl dřevěnou podpěru na stromky a šel s ní na toho kamaráda. Při tom si vzal malého na ruku. Ten brečel, že chce za maminkou, jenže to nebylo nic platné,” dodala v bezmocném pláči.

Roztržka skončila tak, že doprovod ženy vytáhl nůž a dítě smrtelně zranil. Jednalo se bodnořezné zranění na krku.

Chlapce se nepodařilo oživit

Chlapce se na místě snažili oživovat zdravotničtí záchranáři, kteří měli i leteckou posilu. Zásah sledovaly desítky lidí. Matka do poslední chvíle doufala, že chlapec přežije. „Ještě ho nahodili, dýchal. Zemřel pak v sanitě,” dodala zdrceně.

Na místě zasahovala také policie, která ještě v sobotu vydala prohlášení na Twitteru. „Prověřujeme úmrtí dítěte v ulici Rozmarýnová v Mostě. V této souvislosti jsme zadrželi dvě osoby,” stojí v něm s doplněním, že okolnosti jsou předmětem šetření kriminalistů.

Na místě pracovali i den po incidentu policisté.
Tragická událost: V Mostě zemřelo dítě, kriminalisté již zadrželi dvě osoby

Kriminalisté se vrátili na místo také v neděli ráno, zahájili tam rozsáhlou pátrací akci po předmětech, které by mohly mít s incidentem souvislost. Vybavení byli lopatami, rýči a hráběmi. Vysypávali a procházeli obsah odpadkových košů, prohlíželi křoví, záhony, trávníky a prostor pod parkujícími auty. Policisté v neděli také potvdili, že se dítě zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži, při němž utrpělo bodnořezné zranění.

Jejich počínání sledovali lidé z paneláků a sousedé, kteří vyšli před domy a rozebírali, co o tragickém incidentu slyšeli či četli v médiích.

Samotné místo útoku, které je přímo před 14. Základní školou v Mostě, se změnilo v pietní místo. Lidé tam nosí svíčky a hračky. Například velkou figuru dinosaura. „Musel ho sem dát někdo, kdo mého malého znal, protože on dinosaury úplně miloval,” zmínila matka ve smutečním černém oblečení.