Jeden Mostečan si chtěl zakouřit, ale neměl cigarety. A tak si skočil na návštěvu k sousedce, aby ji o kuřivo požádal. Jenže během návštěvy u ní zapomněl klíče od auta. Sousedka měla zrovna v bytě přítele, který po odchodu kuřáka klíče našel. Jenže je nevrátil. Nechal si je a vozidlo prodal další osobě za pouhých šest tisíc korun. Kupci řekl, že své auto prodává, protože je ve finanční tísni.

Nový majitel vůz prodal dalšímu zájemci z Chomutova. U něj kriminalisté vůz vypátrali a vrátili ho zpět skutečnému majiteli. Ten ale zjistil, že má na automobilu jiná kola a některé součásti zmizely. Vyšetřovatel obvinil 35letého Mostečana z krádeže, za kterou mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Poškozený vyčíslil škodu na 141 000 korun.

Zloděj auta zároveň čelí obvinění ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podle kriminalistů ve více než 150 případech obstaral a prodal přesně nezjištěné množství metamfetaminu. "Drogu obstarával a prodával i přesto, že byl již pro obdobný delikt odsouzen a trest vykonal v roce 2015," sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková.

Za tento zločin obviněnému hrozí až deset let v base. Pervitin prodával v jedné herně v centru Mostu i na dalších místech města. Je stíhán na svobodě.