Na místo vyjela prvosledová policejní hlídka (hlídky, jejichž úkolem je především zajistit rychlý zásah na místě činu v co nejkratším čase, mají dlouhé zbraně – pozn. Aut.), aby událost prověřila. V domě oznamovatele se skutečně nacházel cizí devětapadesátiletý muž, který odmítal půdní prostory opustit. Aby se k němu nikdo nedostal, měl vytažený žebřík nahoru.

„Navíc všem vulgárně nadával a vyhrožoval, že zabije je i sebe, pokud se k němu přiblíží. Z půdy vyhazoval nejrůznější věci, například demižony a dřevěné desky,“ popsala hradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová. K místu mezitím dorazili také hasiči, záchranáři a policejní vyjednavač, který se snažil s mužem komunikovat. Agresivita devětapadesátiletého muže přesto neopouštěla. Jednomu z policistů se nakonec podařilo vylézt otvorem na půdu.

„Tam na něj muž zaútočil nejprve dřevěnou tyčí a poté i nožem. Policistu bodl do hrudníku, čepel se naštěstí nedostala přes ochrannou balistickou vestu,“ uvedla Milena Šabatová. Poté, co policisté muže zpacifikovali, absolvoval lékařské vyšetření a následný převoz do Psychiatrické léčebny v Kroměříži.

Agresor je nyní podezřelý z porušování domovní svobody, nebezpečného vyhrožování a násilí proti úřední osobě. Za to mu hrozí až šestileté vězení.