Vše ale bylo odhaleno a teď usedne na lavici obžalovaných. „Mohu potvrdit, že byla k Okresnímu soudu v Klatovech podána obžaloba pro zločin podvodu,“ informovala Deník klatovská okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová.

Muž podle informací Deníku sepsal vloni postupně pět žádostí o poskytnutí kompenzačního bonusu, které e-mailem odeslal na podatelnu finančního úřadu. Čtyři do Klatov, jednu do Trutnova. Žádosti zasílal jménem Zuzany J. a Milana S.

Místo nehody. Silnice I/9, katastr. Újezd u Jestřebí
Léta suchý topol u silnice zabil řidiče. ŘSD se k odpovědnosti nehlásí

Peníze žádal zaslat buď na účet, k němuž měl dispoziční oprávnění, nebo na účet, který patřil jeho přítelkyni. Uspěl ale jen jednou, když mu finanční úřad vyplatil 25 tisíc korun. Další bonusy v celkové výši 103 tisíc korun mu již vyplaceny nebyly.

Podvod za nouzového stavu 

Georg K. odmítl vypovídat, Zuzana J. i Milan S. podle informací Deníku ale shodně uvedli, že o bonusy žádal bez jejich vědomí. „Já jsem žádné žádosti nepodávala,“ řekla policistům Zuzana J., která doplnila, že s Georgem K. chtěli společně podnikat.

Muž (na snímku z jednání z prosince loňského roku) nakonec odešel s trestem pod spodní hranicí sazby.
Po jeho zákroku zemřel fanoušek. Člen havířovské ochranky do vězení nemusí

Milan S. řekl, že je oba poznal tak, že jim jako zedník pomáhal s opravou obchůdku. O tom, že byla jeho jménem podána žádost o kompenzační bonus, se dozvěděl až od finančního úřadu.

Muži přitěžuje, že se podvodu dopustil za nouzového stavu.