Obětí jeho sexuálních choutek je přibližně deset mladých dívek, většinou příslušnic romského etnika, z nichž některým nebylo v době, kdy se uvedené skutky měly stát, ani 15 let. Také proto nesměla být projednávání případu v soudní síní přítomna veřejnost ani média. 

Vedoucí Okresního státního zastupitelství v Karviné Gabriela Slavíková Deníku řekla, že v případu je zajištěno velké množství důkazů, videonahrávek a datových nosičů. „Obviněný vyhledával slečny nízkého věku, s nimiž provozoval sexuální praktiky, fotil je, natáčel – což je považováno za společensky vysoce trestnou činnost,“ řekla Slavíková. 

Dodala, že je těžko odhadnout, jak dlouho proces potrvá. Podle ní záleží mimo jiné na tom, zda se budou pouze číst výpovědi obětí, či budou dívky vypovídat.

Slavíková také prozradila, že šetření případu bylo hodně náročné kvůli nízkému věku poškozených, které navíc většinou měly k obviněnému pozitivní vztah.

Na nelegální chování obviněného muže se přišlo loni v létě, kdy se policistům se vším svěřila jedna z žen, které k němu chodily a které se za peníze nechaly fotografovat a natáčet. Policisté pak dotyčného zadrželi, zajistili důkazní materiál a soud jej poslal do vazby.

Pokud se obviněnému vina prokáže, může jít do vězení až na 10 let, což je horní hranice trestu za znásilnění.

Některé "nevinné" fotografie  Rostislav Šafrata zveřejňoval.
Šafratu udala jedna z „jeho“ žen