Ten mu před časem vyměřil pět let žaláře. K násilnostem docházelo více než půl roku. Zpočátku se tak dělo jednou týdně, intenzita útoků však postupně narůstala, stupňovala se také agrese. Po nadávkách a ponižování přišly ke slovu i pěsti a kopy směřující do těla i hlavy.

V těhotenství ji údajně zamykal v bytě, zakazoval jí opouštět pokoj a stýkat se s blízkými. Přestože byla v „jiném stavu“, podle žaloby ji bil pěstí do břicha a skákal po ní.

Měl na ni také křičet, že „jí potomka vykope z břicha“. Když se dítě narodilo, družce vyhrožoval, že potomkem hodí o zeď.

Jak žena vypověděla, někdy ji škrtil tak silně, až ztratila vědomí. Probrala se ve chvíli, kdy ji sprchoval studenou vodou. Muž se choval majetnicky, byl žárlivý a obviňoval družku z nevěry. Nesměla se přiblížit ani k oknu, aby se podívala ven.

Sousedé uvedli, že vycházela pouze v doprovodu muže. Všimli si také modřin na rukou a obličeji, které se snažila maskovat make- -upem. Z bytu se často ozýval křik.

Za podobné násilnosti byl již agresor odsouzen, konkrétně za týrání své dřívější partnerky. I té vyhrožoval vykopnutím dítěte z břicha. Paradoxně nová družka o jeho minulosti dobře věděla. Přesto s ním začala žít a dlouho snášela veškerá příkoří.