„Dívka se dostala do složité situace poté, kdy se na síti seznámila s mladým mužem, který po ní během komunikace začal požadovat zasílání obnažených fotografií. Dívka nejprve odmítala, nakonec však žádostem vyhověla a poslala fotografie ve spodním prádle. Tím se však dostala do pasti! Muž požadoval další a další snímky a začal ji vydírat, že pokud mu požadované fotografie intimních partií nepošle, tak že zveřejní na internetu ty obrázky, které mu již poslala. V obavách, že muž opravdu výhrůžky vyplní, fotografie vytvořila a muži zaslala,“ popsala případ policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dívka se potýkala se složitou situací a nakonec se rozhodla pro tu nejlepší variantu jak vše řešit a obrátila se na policisty. Kriminalisté případ pečlivě prošetřili, a přesto, že se mladík na internetu „schovával“, podařilo se jim dostat až ke konkrétnímu muži, který si ve čtvrtek 30. listopadu vyslechl sdělení obvinění pro trestné činy vydírání a zneužití dítěte k výrobě pornografie.

Vyšetřování případu pokračuje. „Zveřejněním tohoto případu dívky, které ještě nebylo ani patnáct let, chceme upozornit na nebezpečí, která na děti a mladé na internetu číhá a také jde o jasný vzkaz, pokud se již do podobných situací dostanete, neváhejte vše oznámit policistům,“ apeluje Kamila Čuřínová Ingrišová.