Ve čtvrtek 3. srpna v jedenáct hodin dopoledne přijal operátor linky 156 telefonické oznámení od občana, že se v Ostravě-Radvanicích u jednoho z obchodů nachází řidič vozidla značky Peugeot, který se chová podivně a je nejspíše silně opilý

Operátor linky na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta uvedené vozidlo zaregistrovala na kruhovém objezdu v ulici Těšínská. Řidič vozidla z kruhového objezdu pokračoval v jízdě na ulici Čapková, kde byl následně hlídkou za využití majáků a světelného nápisu STOP zastaven.

Zdroj: se svolením MP Ostrava

„Podezření, že řidič vozidla je pod vlivem alkoholu, se ukázalo hned při první kontrole. Z řidičova dechu byl cítit alkohol a jeho nejisté pohyby při vystupování z vozidla společně s nejistou chůzi napovídaly mnohé,“ řekl Deníku mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Motorkář se řítil po silnici 300 km/h. Video ukázal na sítích
Hra o život. Motorkář se řítil po silnici 300 km/h, video ukázal na sítích

Strážníci proto později zjištěného 54letého řidiče vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Ta potvrdila podezření na požití alkoholu před jízdou, kdy přístroj ukázal 2,58 promile. Při následné dechové zkoušce pak řidič nafoukal dokonce 2,66 promile. „Ke konzumaci alkoholu se řidič strážníkům doznal s tím, že jel pouze do obchodu koupit něco k jídlu svým vnoučatům,“ doplnil Jindřich Machů.

Vzhledem k tomu, že řidič vozidla byl podezřelý ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která celou věc dále šetří.