Lidé se tak báli, že dokonce museli z tramvaje vystoupit a zavolat na tísňovou linku. Muž – viditelně podnapilý – totiž spolucestující slovně napadal. „Usekám vám hlavy,“ křičel podle oznamovatele celé události. Strážníci osobu odpovídající popisu uviděli na Kotlářce, jak přechází tramvajové kolejiště a v ruce drží sekeru.

„Když hlídku spatřil, zastavil se, sekeru položil na chodník a zvedl ruce nad hlavu. Na dotaz, proč chodí se sekerou a zda přijel tramvají, nebyl schopen odpovědět. Byl zjevně pod vlivem alkoholu, mluvil zmateně a nesouvisle a působil psychicky labilním dojmem,“ popsala Jiřina Ernestová z tiskového oddělení pražské městské policie.

Podle Ernestové při zásahu muž začal náhle odcházet, nereagoval na strážníky a vstoupil do vozovky frekventované Plzeňské ulice. Jeden ze strážníků jej proto pomocí hmatů a chvatů strhnul na zem, odtáhl za oděv na chodník a nasadil pouta. „Muž se následně přiznal, že v tramvaji jel, ale mluvil údajně sám se sebou a nikomu nevyhrožoval. Dechové zkoušce se odmítl podrobit,“ dodala Ernestová.

Následně museli na místo přijet i záchranáři a – Ernestové slovy – „předat muže do péče odborníků, protože bylo patrné, že nebyl psychicky v pořádku“. Po eskortě do zdravotnického zařízení byl případ předán k došetření Policii ČR.

Nebyli jste u toho?

Ta se ve středu 27. ledna obrátila na veřejnost s prosbou o svěděctví. „Tímto bychom rádi požádali cestující v tramvaji, které tento muž přímo ohrožoval, nebo se jeho jednáním cítili ohroženi, ať vše prosím oznámí na linku 158. Svědectví dalších osob je pro nás v současné chvíli velmi důležité," požádala mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Kriminalisté nyní případ prošetřují pro podezření z trestného činu výtržnictví, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let.