O chvíli později narazil do květináče umístěného v železném rámu. Z místa utekl. Takový je ve stručnosti příběh muže (36 let), kterého se podařilo dopadnout díky svědkovi a rychlému zákroku policie. O podrobnostech informovala Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

V krátkém rozmezí

Dva případy ohlášené na linku 158, které na první pohled spolu nijak nesouvisely, řešili v uplynulých dnech ostravští policisté. Nejprve se dozvěděli o ukradeném automobilu. Jeho majitel ho v ulici Nádražní nechal nastartované a na okamžik odešel.

Řidička našla na Berounsku u silnice sraženého muže:

Toho využil tehdy neznámý zloděj, který do vozu naskočil a odjel. Jen o několik málo minut později dostali ochránci zákona hlášku o vážné dopravní nehodě v centru Ostravy. Někdo vjel autem na chodník, kde srazil sedmnáctiletou dívku a z místa ujel.

Pátrací akce

„Policisté z obvodního oddělení Ostrava-střed ihned reagovali. Vydali se na místo nehody a po řidiči okamžitě začali pátrat. Zraněnou dívku předali do rukou zdravotníků, naštěstí její zranění nebyla život ohrožující,“ uvedla Michalíková s tím, že zanedlouho ochránci zákona našli havarované vozidlo značky Peugeot bez řidiče. Jak se ukázalo, že šlo o kradené auto, kterým byla dívka sražena. Policisté okamžitě začali prohledávat okolí.

Zvukový záznam z nahlášení nehody, Ostrava | Video: Policie ČR

Svědek vše viděl

„Byli osloveni mužem, který uvedl, že viděl dopravní nehodu a řidiče poté pronásledoval. Sdělil jeho popis a také směr, kterým z místa utekl. Díky svědkovi a spolupráci s ním policisté během okamžiku zadrželi muže odpovídajícího popisu. Ten sice tvrdil, že auto neřídil a žádnou nehodu nezpůsobil, důkazy však hovořily jinak,“ dodala Michalíková.

Pražská policie vyšetřuje napadení mezi bezdomovci:

Dechová zkouška ukázala, že dotyčný má v sobě 1,2 promile alkoholu. Je obviněn z neoprávněného užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci. Hrozí mu až pět let vězení. Muž využil svého práva a odmítl vypovídat.

Varování od policistů

Policisté v této souvislosti nabádají řidiče, aby nikdy neodcházeli od nastartovaného vozidla. Ochránci zákona každým rokem řeší případy, kdy zloději využijí nabídnuté příležitosti a takové vozidlo ukradnou. Například se tak stalo vloni koncem listopadu v Ostravě-Porubě. Řidič si pouze odběhl pro svačinu. Když se vrátil, šokovaně zíral na prázdné místo. Zloděje i s autem se podařilo zadržet o den později během divoké autohoničky.