"Poškozený muž hlídce uvedl, že krátce po střetu a odstavení vozidel ke krajnici sice řidiče zahlédl, když ale z vozidla vystoupil, řidiče již nikde neviděl. Z tohoto důvodu byl na místo dopravní nehody přivolán policista ze skupiny základních kynologických činností Frýdek-Místek se služebním psem jménem Ponk. Ti ihned po příjezdu na místo začali po řidiči osobního vozidla pátrat," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Pátrání bylo úspěšné. Po pár minutách ve vzdálenosti zhruba 300 metrů od dopravní nehody zamířil služební pes k místu mezi oplocením proti zvěři a dálnicí, kde hlasitým štěkotem označil místo, na kterém se nacházela ve tmě ukryta osoba. Poté, co šestadvacetiletý muž spatřil policistu, vyšel ze svého úkrytu se slovy, že udělal velkou chybu.

"Jeho slova se později také potvrdila, policisté totiž zjistili, že muž nejen že byl viníkem dopravní nehody, ale především nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění," doplnila policejní mluvčí s tím, že muži ve správním řízení hrozí peněžitý trest ve výši od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dvě léta.