Hon byl okamžitě ukončen a pro zraněného myslivce letěl do Sulislavi vrtulník letecké záchranné služby. „Při vědomí byl muž letecky transportován na emergency do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ informovala mluvčí záchranné služby Veronika Albrechtová. Přes veškerou péči lékařů však muž později v nemocnici svým zraněním podlehl.

Ilustrační fotografie.
S více než dvěma promile se potácel centrem

Podle policie byl muž poraněn loveckou zbraní. Střelcem měl být dvaačtyřicetiletý kolega. „Zbraň byla na místě zajištěna,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Policisté provedli u střelce dechovou zkoušku, ta ale byla negativní, myslivec žádný alkohol před honem nepil. „Případ je nadále v šetření, policisté zjišťují podmínky za jakých okolností k události došlo,“ sdělila dále policejní mluvčí s tím, že bude rovněž nařízena soudní pitva. Vyšetřovatelé čin kvalifikují jako usmrcení z nedbalosti.

Tragická událost se stala v rámci celorepublikové soutěže Klubu chovatelů jezevčíků.

Klubová honičská soutěž, která měla prověřit schopnosti loveckých psů, byla původně stanovena na sobotu a neděli. „Vzhledem k události, která se při sobotní soutěžní naháňce stala, byla soutěž okamžitě ukončena a zrušena. Více informací k tomu říci nemohu,“ sdělila Deníku za pořadatele Monika Illová.

Ilustrační foto
Zloději se líbila turecká šavle a čínský meč