Když si 30letý muž s 19letou dívkou brali cizí tašku, kterou zapomněl jiný řidič na čerpací stanici na dálnici D5, ještě netušili, že si svého objevu užijí sotva pár hodin. „Na čerpací stanici na 123. kilometru nás 30. července po 22. hodině večer zavolal muž, který si zde odložil při placení tašku ke stojanu a zapomněl na ni. Když se na stanici vrátil, taška zde už nebyla,“ vysvětlila ztrátu tašky mluvčí policie Eva Červenková. Šestapadesátiletý muž měl v tašce doklady, 250 euro v hotovosti, platební kartu a dva mobilní telefony.

„Policisté shlédli kamerový záznam z čerpací stanice a zjistili, že tašku vzala dvojice, která poté odjela osobním autem," uvedla dále mluvčí.

Zdroj: Youtube

Podařilo se i zjistit značku vozu, načež policisté kontaktovali operační středisko. „Operační důstojník rozšířil pátrání i do ostatních krajů a díky skvělé spolupráci středisek ze Středočeského kraje, Prahy a Vysočiny se podařilo zmapovat trasu vozidla,“ pokračovala mluvčí.

Pomyslná klec pak na hříšníky spadla ve dvě hodiny v noci na 89. kilometru dálnice D1 na Vysočině. „Kolegové z dálničního oddělení Velký Beranov vůz zastavili ve směru na Brno. U posádky našli všechny odcizené věci, které se následně vrátily k majiteli. Jednalo se o majetek a hotovost v celkové hodnotě 33 tisíc korun,“ informovala Červenková.

Dálnice D5.
Oprava dálnice v úseku mezi Mlýncem a Sv. Kateřinou se letos nejspíš neuskuteční

Pachatelé přes Českou republiku pouze projížděli, namířeno měli ze severských států přes Česko na jih Evropy. „Během pár hodin by naše území opustili, podařilo se je dopadnou právě včas,“ dodala mluvčí. Policisté už oběma sdělili podezření ze spáchání trestných činů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Státní zástupce v úterý podal návrh na potrestání obou hříšníků.

Muž, kterému dvojice tašku sebrala, policii poslal děkovný dopis. Přečíst si jej můžete ZDE.