Došlo zde ke střetu dodávky Fiat Ducato vezoucí lahve s vínem a vozidla Škoda Fabia. Havárii zřejmě zavinil řidič osobního automobilu, který měl na dálnici u sjezdu na Klimkovice couvat.

„Z fabie museli hasiči opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů zraněného a zaklíněného řidiče, který byl při vědomí. Sanitky odvezly do nemocnice podle zasahujících hasičů celkem čtyři osoby se zraněním nebo s podezřením na zranění,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že ve fabii cestovala i žena, v dodávce jelo kromě řidiče i dítě.

Vozidlo vytáhli ostravští hasiči.
Drama v Ostravě při neopatrném couvání. Vůz zůstal zaklíněn nad vodou

Zásah hasičů u dopravní nehody na dálnici.Zdroj: Hasiči MSK

Na místě přistál i záchranný vrtulník, k přepravě zraněných ale nakonec nebyl využit. Během přistání musela být dálnice částečně uzavřena. „Jinak byla i během hasičského zásahu průjezdná. Z dodávky uniklo na silnici víno z rozbitých lahví,“ doplnil Kůdela.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. „Šedesátiletý řidič, který řídil osobní vozidlo značky Škoda Fabia po dálnici D1 ve směru na Polsko, měl na dálnici u sjezdu na Klimkovice couvat, přičemž došlo ke střetu s vozidlem značky Fiat Ducato, které řídil čtyřiatřicetiletý řidič,“ uvedl Petr Směták z moravskoslezské policie.

Zdroj: Youtube
Muž neudržel nervy na uzdě. Ve vězení by měl strávit devět a půl roku.
Opilého žárlivce čeká devět a půl roku žaláře