"Když muž vyšel ven, uviděl asi dvě desítky osob, mužů, žen i dětí, kteří na něho pokřikovali, ať jim vrátí příbuznou. Během vytrvalých verbálních útoků byl dokonce doslova obviněn, že dívku snědl. Když trval na tom, že se zmizením dívky nemá nic společného, skupina z místa odešla," popsal nevídanou situaci policejní mluvčí František Kořínek.

Naštěstí k fyzickému napadení nedošlo. Přivolaní policisté se případem začali ihned zabývat a svým šetřením zjistili, že se s největší pravděpodobností jedná o rodinu šestnáctileté dívky, jejímž zmizením, které rodina oznámila, se téhož dne po poledni zabývali.

Muž, který zmizení dívky ohlásil, se později přiznal k večerní návštěvě souseda, ale urážky a obviňování z kanibalismu popřel.

Šla pro brambory 

Celý případ měl nakonec zajímavou dohru. Mladá dívku, kterou rodina dopoledne vyslala nakoupit brambory do sousední vesnice, usoudila, že s dvěma tisíci korunami, které ji rodina dala na nákup, navštíví své příbuzné na Slovensku. Tam ji také slovenští policisté následně vypátrali, čímž se jasně potvrdilo, že se nestala obětí kanibalismu.